loading...
Samsun
DOLAR8.8736
EURO10.4799
ALTIN499.04

SAMSUNSPOR'DA ALTYAPI TESİSİ İÇİN ÖZEL YÖNETİM

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SAMSUNSPOR'DA ALTYAPI TESİSİ İÇİN ÖZEL YÖNETİM
Abone ol
Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, güven tazelediği kongrenin ardından yaptığı açıklamada, "Bu seneyi Samsunspor kamu yararına spor kulübü derneğimizin 2 senelik stratejisinde yeni stratejimize uygun evsafta çalışacak farklı yetenekteki arkadaşlarımızı aramızda bulundurduk. Bunun sebebi çok önemsediğimiz alt yapı tesislerini kurmak." dedi.

Haber: Ergin Caner Cabbar  / Fotoğraflar: Davut Aktaş

Yılport Samsunspor olağan genel kurulu Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz’ün yaptığı genel kurul saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Samsunspor Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Raci Kosif’in kulübün faaliyetleri ve borçları hakkındaki sunumunun ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve milletvekilleri konuşma yaptı. 

TÜZÜKTE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
2018-2019 yılına ait faaliyet ve mali raporlar üyeler tarafından oy birliği ile ibra edildi ve genel kurulda Samsunspor Kulübünün tüzüğünde de ufak değişikliklere gidildi. 15-18 yaş arasında kişilerin de kulübe aidat ödemeksizin üye olması yönünde karar alındı. Kulüp tüzüğünün 6. maddesi F fıkrasına "Atatürk'ün gösterdiği hedef doğrultusunda zeki, çevik, ve ahlaklı sporcular yetiştirmek" cümlesinin eklenmesi Kırmızı Beyazlı camianın büyük beğenisini topladı. Genel kurul tek aday olan İsmail Uyanık yeniden başkan seçilmesiyle sona erdi. 

"HEDEF SAMSUN'U FUTBOL ŞEHRİ YAPMAK"
En son kürsüye çıkarak Kırmızı Beyazlı camiaya seslenen Başkan İsmail Uyanık, "Geçen sene o sıkıntılı dönemde benimle birlikte hiçbir hesap gözetmeksizin görev almış bütün yönetim kurulu arkadaşlarıma, bugün yeni yönetimlerde farklı yerde yer alacak eski arkadaşlarıma beni yalnız bırakmadıkları için şükranlarımı sunuyorum. Bu seneyi Samsunspor kamu yararına spor kulübü derneğimizin 2 senelik stratejisinde yeni stratejimize uygun evsafta çalışacak farklı yetenekteki arkadaşlarımızı aramızda bulundurduk. Bunun sebebi çok önemsediğimiz alt yapı tesislerini kurmak. Bu tesislere yakışır çağdaş seviyede teknik adamların yetiştirilmesi ve istihdamını sağlamak. Kendi yetiştirdiğimiz bu oyuncular üzerinden Samsun ve ilçelerinin profesyonel liglerdeki temsilcilerinin sayısını artırmak ve futbolcu tarlası olarak istifade etmek. Yani Samsun’u Türkiye’de bir futbol şehri haline dönüştürmek. Samsunspor’un 10 yıllık kirada bulunan tesisini Samsunspor sosyal tesislerine dönüştürmek. Samsunspor’u daha kullanışlı, daha modern tesise kavuşturmak. Bu iki senelik Samsunspor Derneği Yönetim Kurulunun odaklanacağı işler bunlar. Samsunspor Futbol A.Ş. Samsunspor’u İnşallah başarılardan başarılara koşturacak” dedi.

'Başkan Uyanık'ın projesine inanıyorum'

Genel kurulda söz alan Vali Osman Kaymak, Samsun’da iki yıldır görev yaptığı sürede Samsun’u ve Samsunspor’u çok sevdiğini vurgulayarak "Bu halka, bu şehre, bu taraftara hizmet ederseniz onlar bunu unutmuyor. Samsunspor için bir kampanya başlattık ama maalesef Samsunspor o yıl küme düştü. Geçen sene keşke çıkabilseydik. İnsanlar Samsunspor’u Süper Lig’de biliyor eski ihtişamlı günlere döneceğiz. Başkan İsmail Uyanık'ın Samsun ve Samsunspor için yapmak istediği altyapı projesine (Futbol Okulu) inanıyor ve destekliyorum" dedi.

Mustafa Demir'den destek sözü

Yılport Samsunspor olağan genel kurulunda konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor'un şehrin en önemli markası olduğunu belirten belirterek, "Bayındırlık ve İskan Bakanlığı yaptığım dönemde de Samsunspor'a destek verdik ve gelinen bu süreçte takımın Süper Lig'e çıkması için gereken her türlü desteği vereceğiz" dedi.

Erhan Usta: Artık birlik olmalıyız

Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta ise, "Samsun'a da Samsunspor'a da sahip çıkamadık. Sahip çıkmalıyız. Samsun'u ve Samsunspor'u geliştirmek için birlik olmamız lazım. Yeni yönetim ve şirketleşmeden umutluyum. Samsun'a sahip çıkmamız lazım. Bu konuda destek vermeye hazırım." dedi. 

Divan Başkanlığını Gürbüz yaptı

Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleşen genel kurulda Divan Başkanlığını Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz yaptı.

Kazanan, kaybeden yan yana

31 Mart yerel seçimlerinde Atakum Belediye Başkanlığı için rakip olan Cumhur İttifakı'nın Adayı Zihni Şahin ve Millet İttifakı Adayı Cemil Deveci kongreyi yan yana takip etti. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve Zihni Şahin'in uzun süre kendi aralarında sohbet etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Yüksel Yıldırım tebrik etti

Samsunspor'un büyük ortağı Yüksel Yıldırım kongrenin sona ermesiyle birlikte Twitter hesabından açıklama yaptı. Yıldırım, "Bugün çok başarılı bir Samsunspor Genel Kurulu oldu ve İstanbul'da evimde Haberaks TV'den canlı seyrettim.. Yeni Yönetimi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum. Sayın Valim Osman Bey'e de yaptığı samimi ve dürüst konuşmasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Su akar yolunu bulur." dedi. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şanlıurfa Valiliğinden Patlayıcı Madde Bulunan Ev Hakkında AçıklamaÖnceki Haber

Şanlıurfa Valiliğinden Patlayıcı Madde B...

Genel kurulda koltuk krizi! Başkan Güler kongre terk ettiSonraki Haber

Genel kurulda koltuk krizi! Başkan Güler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar