loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10

Samsun'un ve Türkiye'nin Gıda Üretim Sektöründe Lider Markası: Asil Gıda

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Samsun'un ve Türkiye'nin Gıda Üretim Sektöründe Lider Markası: Asil Gıda
Abone ol
Samsun’un ve Türkiye’nin gıda üretim sektörünün lider markası markası konumunda yer alan Asil Gıda’nın başarı yolculuğu devam ediyor. Firmanın devam eden başarı hikayesini Genel Müdür Mehmet Yetim anlattı. 

Geniş müşteri portföyüyle ve birbirinden kaliteli gıda ürünleriyle sektöründe Samsun’un lider markası olan Asil Gıda, yerel ekonomiye ve istihdama sağladığı katkılarıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. İşletmenin çalışmalarıyla ilgili gazetemize konuşan işletme Genel Müdürü   Mehmet Yetim, Asil Gıda’nın başarı hikayesiyle ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. 

EN İYİYE ULAŞMAK HEDEFİMİZ 

Genel Müdür Mehmet Yetim, “ İşletmemiz yarım asır öncesinde  Ülker Markasının dağıtımı ve Asil Fırın, Asil Chef, Yasmin Gourmet markalarıyla üretim faaliyetine geçmiştir. Firmamız, girişimci ve duayen iş insanı rahmetli Fuat Çanakçı, mahdumu Cemil Taner Çanakçı  ve üçüncü kuşaktan Asil Çanakçı’nın Samsun şehrine katkıları ile kurulmuş olup, 1975 senesi itibariyle Karadeniz bölgesi başta olmak üzere Doğu Anadolu ve İç Anadolu bölgesine ürün pazarlama faaliyetlerine başlayarak kısa zamanda büyüyerek, 1996 senesinden bu yana da distribütör faaliyetlerini sürdürmektedir. 2018 yılı başlarında üretim faaliyetlerine hız veren firmamız, tecrübeli ve dinamik kadrosuyla çalışmalarını büyük bir titizlikle devam etmektedir. Özellikle pişirme yardımcı ürünleri başta olmak üzere, lezzet zenginleştirici ürünlerden, pasta ve tatlı çeşitlerine ve içecek grubuna varıncaya kadar yerel ve ulusal marketlerin raf ihtiyaçlarına cevap verebilen ve aynı zamanda yurtdışına da ihracat yapabilen nadir firmalardan bir tanesiyiz. Samsun’un yerel firması olarak ilimiz başta olmak üzere Karadeniz bölgesinde ve yurt genelinde önemli bir ihtiyaca cevap veriyoruz. Gerek Samsun ilimizde, gerekse İstanbul ilinde üretim ve istihdam sağlayan firmamızın ana hizmet prensibi koşulsuz müşteri memnuniyetidir. Portföyümüzde bulunan ürünleri, uluslararası kalite standartlarına göre üreterek tüketicilerin beğenisine sunmaktayız. Tüketicilerimizden gelen her türlü eleştiriyi dikkate alarak ve gelen bildirimleri değerlendirerek en kısa zamanda çözüme kavuşturuyoruz. Ürün kalitesi kadar hizmet kalitesinde de her koşulda en iyiye ulaşmayı hedefliyoruz “dedi. 

Genel Müdürü Mehmet Yetim

HAKLI GURURU YAŞIYORUZ 

Asil Gıda Genel Müdürü Mehmet Yetim açıklamasına şöyle devam etti; “Asil Gıda ailesi olarak, Türkiye’nin toz tatlı ve pişirme yardımcıları kategorilerinde ilk ulusal marka olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Markamız ürünlerinin özellikle yerel tüketiciler tarafından öncelikli olarak tercih edilmesi ve talep görmesi bizler için bir onur vesilesidir. Şirketimizde kalite bilincini güçlendirerek kaynaklarımızı optimal düzeyde verimli kullanmaya gayret ediyoruz. İnsanlara, yasalara ve çevreye saygılı, insan hayatını büyük ölçüde kolaylaştırıcı tedbirlerle hareket ederek müşterilerimize sağlıklı ve kaliteli besinler kazandırmak her zaman birinci önceliğimizdir. Sektörümüzü ilgilendiren yasal yönetmeliklere, müşterilerimiz ile çalışma prensiplerimiz, etik ve ahlak değerler içinde itibar yönetimimiz ticari hayatta her daim pozitif olmuştur. Ticari faaliyetlerimizi yürütürken, rakip kuruluşların da ticari özgürlüklerine de dikkat ederek kısıtlamamaya büyük özen gösteriyoruz. Bu vizyonumuzdan ve ilkeli duruşumuzdan dolayı her zaman tercih edilen bir marka olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bizi tercih etmelerinden dolayı velinimetimiz olan müşterilerimize müteşekkiriz. Onlara elimizden geldiği kadar lâyık olmaya gayret edeceğiz “ifadelerini kullandı. 

SEKTÖRÜN LİDERİ KONUMUNDAYIZ 

İşletmenin ürünleri ve üretim çalışmalarıyla ilgili olarak firmanın Gıda Mühendisi Özge Kılıçbaşar şunları söyledi: “Asil Pro ve Asil Chef marka isimleriyle toz ürünler ve pastacılık sektörüyle ilgili olarak ekmek, börek ve çörek çeşitlerinden puding ve tatlı çeşitlerine, pasta yapımında kullanılan kremşanti, pasta kreması, kakao, hamur kabartma tozu, vanilya, pandispanya gibi geniş yelpazedeki ürünlerimizi ürettiğimiz merkezimiz şuan yerel marketlerin haricinde, fason olarak ulusal Marketler zincirine de ürün tedarik etmektedir.Özellikle üretim merkezimizde hijyen şartlarına azami ölçüde dikkat ediyoruz. Personellerimiz steril kıyafetlerden el ve beden hijyenine kadar tüm hijyen ve sağlık kurallarına uygun olarak çalışmaktadır. İşletmemizde ISO IFS, BRC gibi tüm Kalite Belgeleri ve Sertifikaları mevcuttur. TSE tarafından belirlenen gıda güvenliği sistemine uygun şartlarda hazırlanan tesisimizde 220 kişi üretim, satış pazarlama ve sevkiyat personeli görev yapmaktadır. Çalışanlarımız genel olarak kadınlardan oluşmaktadır. Firma olarak her geçen gün gelişmeye devam ediyoruz. Mevcut ürünlerimizin dışında yeni ürünlerle ilgili AR-GE çalışmalarımıza da özellikle ağırlık veriyoruz. Ürün portföyümüzde, toz ve pastacılık ürünlerinde kremşantiden hamur kabartma tozuna, şekerli vanilinden pasta kremasına, et ve tavuk bulyona kadar tüm ürün çeşitleri yer almaktadır. Yine pastacılık ürünleri olarak 25 ve 10 kiloluk ambalajlarda browni, kek grupları, tatlı grubunda da revani ve sos karışımları üretiyoruz. AR-GE çalışmalarımızda da hazır çorba, bulyon gibi gıda ürünleri de üretmekteyiz. İlerleyen dönemlerde toz gruplarında katkı malzemeleri de üretmeyi planlıyoruz. Asil Gıda olarak yenilenen konseptimizle üç buçuk yıldır aktif üretim yapmaktayız. İlk yılı itibariyle de yerel ve ulusal zincir marketlere ürün tedariğine başlamış olduk. Samsun ili içerisinde toz paket ürünleri ve pastacılık ürünleri üreten lider bir firma olarak varlığımızı koruyoruz. Biz de Samsun ilimizi merkez alarak Türkiye’nin her köşesine ürün ulaştırabiliyoruz. Böylece ülke genelinde önemli bir ihtiyacı karşılamış oluyoruz. Ayrıca İstanbul’da yer alan üretim merkezimizde de baklava,börek ve simit imalatının haricinde kurabiye ve kuru pasta çeşitlerimiz de yer alıyor. İstanbul’daki üretim tesisimizde üretilen ürünlerin ham maddesini de yine buradan sevk ediyoruz. Asil Chef markasıyla hazırladığımız börek,simit ,poaça , ekmek , pide  yarı dondurulmuş ya da tam dondurulmuş ürünlerimiz,  ulusal büyük market zincirlerde satılmaktadır. Ama her koşulda biz Asil Gıda olarak Samsun’un bir yerel markası olarak çalışmalarımıza ülke ekonomisine katma değer kazandıran üretimlerimizle hız kesmeden devam ediyoruz “ifadelerini kullandı. 

Gıda Mühendisi Özge Kılıçbaşar

Geniş müşteri portföyüyle ve birbirinden kaliteli gıda ürünleriyle sektöründe Samsun’un lider markası olan Asil Gıda, yerel ekonomiye ve istihdama sağladığı katkılarıyla da adından söz ettirmeye devam ediyor. 


Haber: Feride İÇKİLLİ  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rektör Ünal “Erasmus’ta hedefimiz ülke çeşitliliğini arttırmak”Önceki Haber

Rektör Ünal “Erasmus’ta hedefimiz ülke ç...

Samsunspor Dualarla UğurlandıSonraki Haber

Samsunspor Dualarla Uğurlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar