loading...
Samsun
DOLAR8.0666
EURO9.6819
ALTIN460.37

Sendikalardan önlem çağrısı 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sendikalardan önlem çağrısı 
Abone ol
Eğitim Sen ve SES Samsun Şubesi, korona virüs vaka artışında zirvede yer alan kentte önlem alınması için eylem yaptı. 

Samsun, korona virüs vaka artışında Türkiye'de İstanbul'dan sonra ikinci sıra yer alıyor. Haftalık 2 bin 752 vaka kentte görülürken, Eğitim Sen ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Samsun Şubesi, önlem alınması için eylem yaptı. 

YÜZ YÜZE EĞİTİME 
ARA VERİLMELİ 

Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu, taleplerini sıralayarak, "Yüz yüze eğitime başlayabilmek için, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde çalışan tüm eğitim ve bilim emekçilerinin aşılanmasına bir an önce başlanmasını, yüz yüze eğitim öğretime geçilmeden meslek yüksekokulu ve üniversite öğrencilerinin aşı programına alınmasını, üniversiteler de dahil olmak üzere eğitim kurumlarının tamamında görev yapan, taşeron işçilere, servis, kantin, yemekhane vb. alanlarda çalışanların aşı programına dahil edilmesini, talep ediyoruz. Özel eğitim kurumları ve destekleme kurslarında çalışan eğitim emekçileri ve diğer çalışanlar da aşılama programına dahil edilmelidir. Bölgemizin vaka sayıları açısından çok yüksek riskli bölge olarak tanımlanması nedeniyle yüz yüze yapılması kararlaştırılan sınavların iptal edilmesi ve vaka sayıları bilim insanlarının önerdiği seviyeye düşene kadar yüz yüze eğitim kararından vazgeçilmesi gerekmektedir "dedi. 

POLİKLİNİK HİZMETLERİ 
DURDURULMALI 

SES Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak, "Vaka sayılarının önlenemez yükselişi, Covid polikliniklerindeki yığılma, hastanelerdeki başvuru sayılarının yüksekliği, sağlık çalışanlarının uzun süredir yoğun baskı altında çalışması konuları değerlendirildiğinde, Hastanelerimizde acil olmayan ameliyatların ve poliklinik hizmetlerinin durdurulması kararının en kısa sürede alınması gerektiği değerlendirilmektedir. İlimizde vaka sayısında ki tırmanış değerlendirildiğinde olabildiğince fazla kişiye test yapılması sağlanmalıdır. Aşılama çalışması yaygınlaştırılmalıdır. Günlük yaşamın normalleşmesi ve bir an önce yüz yüze eğitime geçilebilmesi için eğitim emekçilerinin aşılama programına alınması önemlidir "açıklamasını yaptı. Zekeriya FIRAT

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kovid-19’un pik yaptığı Samsun’da denetimler artırıldıÖnceki Haber

Kovid-19’un pik yaptığı Samsun’da deneti...

Yabancı öğrenciler Samsun'u tercih ediyorSonraki Haber

Yabancı öğrenciler Samsun'u tercih ediyo...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar