comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3271
EURO10.0579
ALTIN480.43

SES Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak: Sağlıkçılar tükendi 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SES Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak: Sağlıkçılar tükendi 
Abone ol
SES Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak, sağlık çalışanlarının haklarını kısıtlayan genelgelere tepki göstererek, taleplerini sıraladı. 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES) Samsun Şube Başkanı Aysel Ocak, Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı, sağlıkçıların haklarını kısıtlayan genelgelere tepki gösterdi. 

Ocak, "Bütün düzenlemeler kamu emekçilerine tanınırken sağlık bakanlığının yarattığı bu eşitsizliği ve ayrımcılığı kabul etmiyoruz. Çünkü sağlık emekçisinin en temel insan hakları olan yaşama hakkı ve dinlenme hakkı yok sayılmakta, sağlık sisteminizin maliyet dengesi olan az elemanla çok iş denklemiyle bilinçli bir şekilde sürdürdüğünüz personel eksikliği bu duruma gerekçe gösterilmektedir "dedi. 

SES TALEPLERİNİ SIRALADI 

Sağlık Bakanlığı’na çağrı yapan SES Şube Başkanı Ocak, "Atama bekleyen binlerce sağlık emekçisinin derhal kadrolu, güvenceli ataması yapılmalıdır. Haksız, hukuksuz şekilde işlerinden edilmiş hepsi de uzun yıllarını meslekte geçirmiş tecrübeli insanlar olan KHK’li sağlık emekçileri işlerine döndürülmelidir. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yasası kaldırılmalı ve bu sebeple işe başlatılmayan sağlık emekçileri bir an önce işlerine başlatılmalıdır. Pandemi yönetiminde sağlık alanındaki emek ve meslek örgütleri karar alma süreçlerine dahil edilmelidir. Covid-19 iş kazası ve meslek hastalığı kapsamına alınmalıdır.     Sağlıkta şiddet önlenmelidir. Bütün sağlık emekçilerinin temel ücretleri yoksulluk sınırının üzerinde olacak şekilde düzenlenmelidir. Kronik hastalığı olan ve 60 yaş üstü tüm sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine idari izin verilmelidir.Sağlık emekçileriyle ilgili son yayınlanan genelge ile izin ve idari izin hakkımızın ortadan kaldırılmasını, sürgünlerin önünün açılmasını kabul etmiyoruz. Dinlenme hakkımız aynı zamanda yaşam hakkımızdır, yaşatmak için yaşamak istiyoruz, yaşam hakkımıza sahip çıkıyoruz "açıklamasını yaptı. N.Alper CABBAR                 

loading...

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Samsun'da 9 Bin Liraya MasajÖnceki Haber

Samsun'da 9 Bin Liraya Masaj

Samsun'un lideri Fiat ve Birmot!Sonraki Haber

Samsun'un lideri Fiat ve Birmot!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar