comdata sag dikey
loading...
Samsun
DOLAR8.3186
EURO10.1233
ALTIN499.54

Ses Yalıtımı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ses Yalıtımı
Abone ol
Ses yalıtımında sesi çok geçiren ya da az geçiren malzemeler aracılığıyla gürültünün önüne geçilebilmektedir.

Bazı alanlar içinse en düşük ses miktarı, o alan için ideal olan yaşam biçimleri arasındadır. Yapılarda huzurlu bir ortam sağlamak ve insan sağlığını korumak amacıyla ses yalıtımına ihtiyaç duyulmaktadır. Ses Yalıtımı yapı elemanları aracılığı ile iletilen ses miktarlarını en aza indirmek için yapılan işlemdir. Kentleşme sürecinin plansız olarak geliştiği yerlerde gürültü insan sağlığını olumsuz etkileyebilmektedir. Çevredeki fabrikaların çıkardığı sesler, havaalanı çevresindeki yerleşim yerlerinde duyulan yüksek miktarda gürültü, komşudan gelen sesler ve konuşmalar, trafik sesleri, satıcı sesleri gibi birçok rahatsız edici ses, diğer insanlar tarafından gürültü olarak algılanabilir ve sağlığı olumsuz yönde etkileyebilir. Ses yalıtımında sesi çok geçiren ya da az geçiren malzemeler aracılığıyla gürültünün önüne geçilebilir. Günümüz teknolojisinde gürültüyü önlemek için kullanılan ses yalıtım malzemeleri oldukça gelişmiştir.

ses yalıtımı

Ses yalıtımı, sesin insan sağlığını da etkileyen olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla yapılan bir yalıtım türüdür. Çalışmalarınızın ortamı sizi ve çevrenizdekileri kesin etkilemekte olduğundan, Ses Yalıtımı, akustik dizaynının yanı sıra, dekoratif görünümde düşünülerek, iç mimari tasarımlarda akustiğe uygun dizaynlar seçilmektedir. Her türlü ses çalışmalarınızı, rahat bir ortama taşımak şimdi daha ucuz ve kolay. Günümüzün kalabalık ve iç içe şehir yaşamının beraberinde getirdiği ses kirliliği, sessiz olması gereken ortamlarda bazı önlemlerin alınmasını mecbur kılıyor. Müzik yayınlanan bir yerdeki sesin çevreyi rahatsız etmemesini sağlamak veya sesin kayıt edildiği bir yerde başka seslerin ortama girmesini engellemek ancak iyi bir ses izolasyonu ile mümkün. Ses yalıtımını işe yarayacak şekilde hayata geçirmenin yolu tabii ki önce ses kavramını ve onun fiziksel özelliklerini, nasıl yayıldığını ve bize kadar nasıl ulaştığını anlayabilmektir. Biz de bu yüzden önce buradan başlayalım dedik. Kulaklarımızdan ses olarak duyduğumuz şey aslında titreşim yaratan bir kaynağın havada dağılması ile oluşan fiziksel bir enerji türüdür.

ses yalıtımlı oda

Bir titreşim olarak adlandırabileceğimiz bu enerji türü dalgalar halinde yayılır. Su dalgalarına benzetebileceğimiz ses dalgaları su dalgalarından farklı olarak, görünmeyen küresel dalgalar halinde yayılırlar Ses Yalıtımı bir ortamda oluşan seslerin başka bir ortama geçiş yapmasına engel olmaktır. Gürültünün zararlı etkilerinden korunmak amacıyla yapılmaktadır. Rahatsız edici seslerin insanların yaşantılarına olumsuz etki etmemesi adına yapılan bir uygulamadır. Daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilmek amacıyla ses yalıtımı önemlidir. Daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturabilmek amacıyla ses yalıtımı önemlidir. Gürültünün zararlı etkilerinden korunması gereken alanlarda (okul, yurt, konut, otel, iş yeri vb.). Yoğun ses temposunun olduğu alanlar (jeneratör, kalorifer, hidrofor, asansör dairesi gibi) ses izolasyon uygulamaları yapılması gereken alanlardandır. En kaliteli Ses Yalıtımı materyallerini Turkish Acoustic mağazalarından temin edebilirsiniz. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen akustik yalıtım malzemelerinin büyük çoğunluğu sertifikasyonlara sahip ürünlerdir. Ürün sayfalarından sertifikaları görüntüleyebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Twitter çöktü mü? Twitter neden açılmıyor?Önceki Haber

Twitter çöktü mü? Twitter neden açılmıyo...

Samsun'da sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle sessizlik hakimSonraki Haber

Samsun'da sokağa çıkma kısıtlaması neden...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar