loading...
Samsun
DOLAR8.8736
EURO10.4799
ALTIN499.04

Tarım Fuarı’nda Atakum standı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Tarım Fuarı’nda Atakum standı
Abone ol
Kırsal kalkınma alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Atakum Belediyesi, Samsun 6. Tarım Fuarı’nda yerini aldı. Tarımı desteklediklerini söyleyen Başkan Cemil Deveci, "Bu dönem tarımın desteklenmesi gereken bir dönem. Pandemi bunu bize hissettirdi" dedi

Tarım ve hayvancılıkta üretimi teşvik eden çalışmalarıyla dikkat çeken, Samsun’da birçok ilki hayata geçiren Atakum Belediyesi Samsun 6. Tarım Fuarı’nda yerini aldı. 

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde 15-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda stant kuran Atakum Belediyesi yapılan çalışmaları fuar ziyaretçilerine tanıttı. 

TARIMA ÖNEM VERİYORUZ
Başkan Cemil Deveci, "Atakum Belediyesi olarak yaklaşık 2.5 yıldır tarımı destekliyoruz. Çiftçilerimizin ata tohumlara ulaşmasını istiyoruz. Bu nedenle AtaTohum Merkezi açtık. Burada üretim yapıyoruz ve tohumları çiftçilerimize veriyoruz. Karakılçık ve Iza buğdaylarını bölgede çoğaltmaya çalışıyoruz. Belediyemiz bünyesinde Kırsal Hizmetler Müdürlüğü kurduk. Müdürlük çatısı altında hem veteriner hekim hem de ziraat mühendisi istihdam ediyoruz. Böylece köylerimizde tarım ve hayvancılık alanında eğitimleri de üstlenmiş bulunuyoruz" dedi.

KADIN ÜRETİMİNİ TEŞVİK EDİYORUZ
Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (ATAK) standını dolaşarak üretici kadınlardan bilgi alan Cemil Deveci, "Bölgemizde daha çok kadın girişimcilerimizin ürettikleri ürünler var. Kooperatif çatısı altına sağlıklı koşullarda üretilmiş, izinleri alınmış ürünleri markalaştırıyoruz, ATAK marifetiyle de pazara ulaştırıyoruz. Diğer kooperatiflerle de iş birliği yapıyoruz. Atakum'da üretilen ürünleri farklı yerlerde sunmaya, hayatın her alanına ulaşmaya çalışıyoruz. Özellikle kadın üretimini teşvik ediyoruz. Kadınlarımız aile ekonomisine katkı sağlamasını, bağımsızlaşmasını, özgürleşmesini istiyoruz. Bunun olabilmesi için de üretimin olması, üretimin de pazara ulaşması gerekiyor. Biz de Atakum Belediyesi ve ATAK marifetiyle bunları yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Başkan Cemil Deveci, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu dönem tarımın desteklenmesi gereken bir dönem. Pandemi bunu bize hissettirdi. Tarımda kadını ve kadın üretimini ön plana çıkarılması, pekmez, reçel, bal gibi var olan tarımsal ürünlerin işlenmesi ve markalaştırılması gerekiyor. Biz Atakum Belediyesi olarak kooperatifimiz marifetiyle öncülük ediyoruz. Hem eğitim hem de danışmanlık hizmeti veriyoruz."

Atakum Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi (ATAK) standını dolaşarak üretici kadınlardan bilgi alan Başkan Cemil Deveci, "Özellikle kadın üretimini teşvik ediyoruz" dedi. N. Alper CABBAR


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Efsanesi olduğu takımla Şampiyonlar Ligi’ne gelen Ronaldo, bir rekor daha kırmasına rağmen takımını kurtaramadıÖnceki Haber

Efsanesi olduğu takımla Şampiyonlar Ligi...

Vezirköprü'de ürküten 'su'Sonraki Haber

Vezirköprü'de ürküten 'su'

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar