loading...
Samsun
DOLAR12.4902
EURO14.1202
ALTIN713.05

TKP'den Büyükşehir'e çağrı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TKP'den Büyükşehir'e çağrı
Abone ol
TKP Samsun İl Örgütü, Samsun'da su zammının mahkemece iptal edilmesi sonrası vatandaşlardan son 2 yılda alınan fazla ücretlerin geri ödenmesi konusunda Büyükşehir Belediyesi'ne çağrı yaptı. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Mayıs 2019'da içme suyuna yaptığı yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam ile TÜFE oranının faturalara yansıtılması uygulamasının mahkemece iptal edilmesinin ardından, Türkiye Komünist Partisi(TKP)Samsun İl Örgütü'nden yazılı açıklama geldi. 

BİRLİKTE MÜCADELE ÇAĞRISI 

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin su zammı kararı, Samsun 2. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Ard arda gelen yeni zamlarla emekçi halkın geçimi her geçen gün biraz daha zorlaşıyor. En temel ihtiyaçların bile karşılanamadığı bu düzende geçtiğimiz yıllarda bir zamda AK Partili Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı su zammı olmuştu. Yerel seçim sonuçlarından hemen sonra ilk icraat olarak emekçi halkın sırtına yüklenen zam, yine emekçi halkın gücü ile karşılaştı. Halkın ücretsiz su hakkını gasp eden piyasacı düzen yetmezmiş gibi SASKİ'ye kar ettirmek için halkın ucuz suya erişim hakkına da el koyanlar, yıllardır ihalecileri zengin edip belediyeleri arpalık gibi kullanım borç batağına sokanlar, belediyeleri halka hizmet değil, kar amaçlı bir şirket gibi görenler kaybetti, emekçi halk kazandı. En temel barınma hakkının bile sağlanamadığı bu düzende emekçilerin tek çözümü örgütlü mücadeledir. SASKİ'nin su zammına karşı kazanılan dava da göstermiştir ki insanca yaşam ancak örgütlü bir mücadele ile mümkün olacaktır. Samsun Büyükşehir Belediyesi derhal 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren su faturalarına yüklediği haksız hukuksuz zamları, iki yıldan fazla soyguna maruz bıraktığı yurttaşlarımıza geri ödemelidir. Haklarımız için; fahiş su, elektrik ve doğalgaz faturalarına karşı emekçiler biraraya gelelim mücadele edelim "açıklaması yapıldı. Zekeriya FIRAT


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORKASİFED Başkanı Uğurlu: Ekonomide radikal önlemler alınmalıÖnceki Haber

ORKASİFED Başkanı Uğurlu: Ekonomide radi...

Uygun Fiyata Villa TatiliSonraki Haber

Uygun Fiyata Villa Tatili

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar