loading...
Samsun
DOLAR8.8736
EURO10.4799
ALTIN499.04

Türkiye Finans’tan çalışanlarına “JEST”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Türkiye Finans’tan çalışanlarına “JEST”
Abone ol
Türkiye Finans Katılım Bankası, çalışanları için başlattığı dört seçenekli esnek çalışma modeli JEST ile bankacılık sektöründe bir ilki hayata geçiriyor.

1 Haziran itibarıyla uygulamaya alınan ve sektörde öncü olan bu uygulama sayesinde Genel Müdürlük bünyesinde hizmet veren Banka çalışanları, kendi seçecekleri esnek çalışma saatleriyle ister ofiste ister uzaktan çalışma fırsatına sahip olacaklar.

Hayata Katılım Bankası Türkiye Finans, Kovid-19 sürecinde çalışanlarının sağlığını önceliğine alan uygulamalara bir yenisini daha ekledi. Salgın sonrası normalleşme dönemine en hızlı şekilde uyum sağlayan Banka; 1 Haziran 2020 itibarıyla Genel Müdürlük çalışanları için uygulamaya aldığı esnek çalışma modeli “JEST” ile bankacılık sektörünün çalışma standartlarını yukarı taşıyan uygulamalara öncülük etmeyi sürdürüyor.

İsteğe bağlı dört farklı çalışma modeli

Esnek çalışma modeli “JEST” kapsamında; tüm Türkiye Finans Genel Müdürlük çalışanları, kendilerine sunulan dört farklı çalışma modelinden istediğini seçerek hizmet vermeye devam edecek.

“Ofisten çalışma modeli” ile normal mesai saatleri olan 08:00-17:00 arasında ofisten çalışma mümkün iken; “Ofisten esnek saatler” modelini seçen çalışanlar, Banka’nın belirlediği altı farklı saat aralığından seçim yaparak ofiste çalışabilecek. Ofiste çalışmayı tercih etmeyenler ise “Uzaktan çalışma” modelini tercih ederek mesai saatleri kapsamında sistem üzerinden uzaktan çalışabilecek. “Uzaktan esnek saatler ile çalışma” modelinde ise çalışanlar yine Banka’nın belirlediği saat aralıklarından birini seçerek kendi çalışma modelini oluşturabilecek.

Salgın sürecinde olduğu gibi normalleşme döneminde de üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmeye devam ettiklerini belirten Türkiye Finans İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Züleyha Büyükyıldırım, “Yaşadığımız bu zor süreçte çalışanlarımızın Bankamıza olan bağlılığını ve motivasyonlarını artıracak yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Son olarak uygulamaya aldığımız esnek çalışma modelimiz “JEST” ile yeni normal düzene de en hızlı şekilde uyum sağlayarak çalışanlarımızın ofise geliş ve iş çıkış saatlerini esnetiyoruz. Genel Müdürlük çalışanlarımız 1 Haziran itibarıyla kendi seçtikleri saat dilimlerinde ister evlerinden ister ofise gelerek çalışmalarını yürütebilecekler. Ofise dönmek isteyen çalışanlarımızın da sağlığını göz önünde bulundurarak, sürecin ilk başından itibaren aldığımız önlemleri büyük bir titizlikle uygulamaya devam ediyoruz. İlerleyen süreçte de Türkiye Finans ailesinin hayatını kolaylaştıracak uygulamalar geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Şok Diyetlerin 12 Önemli ZararıÖnceki Haber

Şok Diyetlerin 12 Önemli Zararı

FLO Tüm Mağazalarını 1 Haziran’da Hizmete AçtıSonraki Haber

FLO Tüm Mağazalarını 1 Haziran’da Hizmet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar