loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39

Üniversitelerde Eğitim Başlıyor! OMÜ'de Yaz Okulu Gündemde

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üniversitelerde Eğitim Başlıyor! OMÜ'de Yaz Okulu Gündemde
Abone ol
YÖK üniversitelerde akademik takvime dönülmesi için 15 Haziran tarihini açıkladı. SAMÜ'de ve OMÜ'de takvim hazırlıkları başladı. 

Yüksek Öğretim Kurumu(YÖK), üniversitelerde akademik takvime dönülmesi için 15 Haziran tarihini açıkladı. Korona virüs nedeniyle ara verilen eğitim planlanarak yeniden başlayacak. Devletin ilgili kurumları tarafından 1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca Kovid-19 salgınının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla, 15 Haziran 2020 tarihinden sonra üniversiteler, normale dönüşün ilk aşamasını hayata geçirerek, bu veya gelecek senenin eğitim öğretim süreçlerine ilişkin akademik takvimlerini yapabilecek. 

YÖK'TEN ÜNİVERSİTELERE UYARI 

Üniversitelerin virüs önlemleri alarak makul düzeyde öğrenci sayısı ile eğitime başlamaya hazırlanması planlanırken, üniversite senatoları 'kendi koşullarını dikkate alarak' en uygun takvimi belirleyebilecek. YÖK'te yaptığı yazılı açıklama ile üniversiteleri uyardı. Açıklamada, " Elbette akademik takvim belirlenirken öğrencilerimizin önemli bir kısmının yurtlarından ayrılmış olması, seyahat imkânları, psikolojik durumları ve derse uyum sağlayabilmenin sosyal koşullarının hazır olup olmaması gibi etkenlerin yanı sıra aynı zamanda eğitim öğretim süreçlerinin büyük kısmının dijital imkânlarla yürütülüyor olması ve yeniden örgün öğretime döndürülmesinin zorlukları gibi hususların da göz önünde tutulması gerektiği ortadadır. Özellikle bu yaşanılan süreçte üniversitelerimizin öğrenci merkezli bir yaklaşımı benimsemesi gerekmektedir. Bu vazgeçilmemesi gereken esastır "denildi. 

OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç

OMÜ'DE YAZ OKULU GÜNDEMDE 

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) ve Samsun Ünivesitesi'de (SAMÜ) akademik takvimi belirlemek için hazırlıklara başladı. OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç sosyal medyadan açıklama yaparak, "Sayın Cumhurbaşkanımız  15 Haziran’dan itibaren üniversitelerimizin akademik takvimlerine dönebileceğiini açıklamıştır. Daha önce de ifade ettiğim gibi dinamik bir sürecin gereği olarak sizler için en iyi kararı almaya çalışıyoruz. Yaz okulu tekrar gündemimize girmiştir. Akademik takvim devam etmektedir. 15 Haziran’dan itibaren yeni takvimde yaz okulu, destek programları ve herbir programımızla ilgili farklılıklar göz önüne alınacaktır. Kazanılmış haklarınız da unutulmayacaktır "dedi.

SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut AYDIN

Haber: Feride İÇKİLLİ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Prefabrik YapıÖnceki Haber

Prefabrik Yapı

Samsun'da Anıt Park'ı Alkol Yuvasına Çevirdiler!Sonraki Haber

Samsun'da Anıt Park'ı Alkol Yuvasına Çev...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar