loading...
Samsun
DOLAR8.3992
EURO10.1913
ALTIN503.71

Ünye TSO Başkanı İrfan Akar, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney'e Sert Çıktı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ünye TSO Başkanı İrfan Akar, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney'e Sert Çıktı
Abone ol

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından kademeli normalleşme adımlarının atılmasının ardından ilk meslek grubu toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantı sonrası Organize Sanayi Bölgesi hakkında konuşan Başkan Akar," Şu an OSB'de alt yapı çalışmalarımız başladı. 44 tane firmamız ile anlaşmalar yapıldı. Alt yapı çalışmaları biter bitmez firmalarımız üretimlerine başlayacaktır" dedi.

"Güney'in Bizi Hedef Alması Yanlıştır"
Ahşap ve mobilya meslek grubu toplantısında Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ile yaşanılan problemlere değinen Başkan Akar," Kaymakam Güney'in bizi hedef alması kendince doğrudur fakat kendisine göre doğru olan bize göre yanlıştır. Piyasadaki ilk tepkiler bize geldiği için kamu kurumlarına değil de dire sivil toplum kuruluşlarına herkes ulaştığı için bize gelen tepkileri bizlerde dile getirdik" diye konuştu.

"Firmalara Bazı Sebepler Sunmak Hoş Olmuyor"
Firmaların yaşadığı sıkıntılar üzerine onlara farklı sebepler sunmanın hoş olmadığını ifade eden Başkan Akar,"  Tabi burada rakamların yüksek oluşu ve bu insanların bizlere olan güveni ve inancı doğrultusunda bu yatırımları yapmaya başladılar. Ben bu arkadaşlarında yatırım sürecinin gerçekten sıkıntılı olacağına inanıyorum. Çünkü inşaat ve makine maliyetleri yüzde yüz artmış durumdadır. Biz bu firmalarımızın yaşadığı sıkıntılar üstüne birde onların önüne bazı sebepler sunmamız hoş olmuyor" şeklinde konuştu.

"Ay Başını Keyifle Bekleyen Sonundaki Sıkıntıyı Bilmez"
Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney'e konuyu dile getirildiği için rahatsızlık oluştuğunu söyleyen Akar," Bizde bu konuları Kaymakam beye dile getirdiğimiz için rahatsızlık oluşuyor. Her şeyde bir hak vardır. Ve bu hak birinin parasını yemek değildir. Biz buraya üyelerimiz sayesinde geldiysek ve onların hakkını savunmazsak bizde hak yemiş oluruz. Biz bu durumu savunmak zorundayız ve savunacağız. Ay başını keyifle bekleyenler ay sonunda yaşanılan sıkıntıları bilmedikleri için onlara göre çok kolay geliyor. Çünkü ay sonunda sigorta, çekini ve kredisini nasıl öder diye en iyi biz bildiğimiz için biz bunu seslendirmek zorundayız. Kamu personelleri bu sıkıntıları yaşamadığı için ay başında ATM'lerde bir sıkıntı olmadığı için onlar için sorun yok. Biz üyelerimizin arkasındayız ve duruşumuzda bellidir" diyerek sözlerini tamamladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Covid sonrası çocuklarda gelişen "MIS-C" birçok organı etkiliyorÖnceki Haber

Covid sonrası çocuklarda gelişen "MIS-C"...

Ani değişken havalar süper bulaşıcılığı tetikleyebilirSonraki Haber

Ani değişken havalar süper bulaşıcılığı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar