loading...
Samsun
DOLAR8.8736
EURO10.4799
ALTIN499.04

WordPress İnternet Sitesi Kurmak

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
WordPress İnternet Sitesi Kurmak
Abone ol

İnternet kullanılmaya başlandığı ilk günden beri hayatımızın merkezinde yer almaktadır. Bir konu üzerine araştırma yaparken, alışveriş için çok sık kullanılmaktadır ve ticaret içinde çok önemli bir konumdadır. Aradığımız her şeyden bizlerden sadece parmaklarımızın ucu kadar bir uzaklıkta bir mesafede yer almaktadır. Çeşitli amaçlar için internet siteleri kullanılarak paylaşılmaktadır. Bir blog açmak, bir ürünün satışından tanıtımı başlıca örnek verebiliriz. İnternet sitesi kurma dendiğinde akla başka şeyler gelebilmektedir. Bilgisayar üzerinden yapılan bu tür uygulamalarda kod bilgisi bilmek çok önemlidir. Ancak herkes kod bilgisine sahip olmadığı için bu duruma çözüm olarak WordPress geliştirilmiştir.Web sitesi kurma çok daha kolay bir hale gelmiştir.

WordpressOrg Nedir?

Daha kolay bir şekilde internet sitesi kurabilmeniz için yardımcı olan WordPress ile kod öğrenmenize gerek olmadan hayalinizdeki siteyi tasarlayabilirsiniz ve aynı zamanda yönetebilirsiniz.

WordpressOrg nedir? sorusunun cevabı ise eklenti ve tema seçenekleri sunan ayrıca kullanıcılara çok fazla tasarım seçeneği sunan bir platformdur.

Sunulan seçeneklerden biri iseücretsiz WordPress site kurma olması da dikkat çeken bir özelliktir.İnternette yer alan sitelerin yaklaşık üçte bir WordPress üzerinden kurulmuştur. Sizin de aklınızda böyle fikirler var ise belirli adımlarda tıklayacağınız sekmeler ile WordPress üzerinden sitenizi kurabilirsiniz.

WordPress Üzerinden Site Nasıl Kurulmaktadır?

WordPress sitesi kurmaktemelinde ise kodlar hazır bir şekilde alınarak tasarlanan temalar bulunmaktadır. Yapılması gerekken ise sadece bir tema seçerek kurulumu gerçekleştirmektir. Sizlere içerikler hazır olarak sunulmaktadır.

Aklınızda bir haber sitesi mi, bilgilendirme amaçlı bir site mi blog mu ya da ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. WordPress sayfasına girerek ilk önce Download WordPress Türkçe dil paketini indirmelisiniz.

İndirme işleminin tamamlanmasından sonra sıra kuruluma geçmektedir. WordPress kurulum yolları 4 tanedir. İlk yol Deluxe WordPress Hostinge’dir. Bu yol ile GoDaddy adı verilen bir panel açılmaktadır. Hostinglerinizi belirleyerek kurulum butonuna basmanı gerekmektedir. Kullanıcı adı, parola oluşturarak karşınıza gelen ekranda görünüm, yazılar gibi sekmelerden istediğiniz şeyleri ekleyebilirsiniz.

Web Hostinge Cpanel İle Otomatik ve Manuel WordPress Kurulumu

Kurulum için ikinci yol ise Web Hostinge cPanel ile otomatik kurulumdur. Bu şekilde WordPress kurulumu ise GoDaddy pro paneli üzerinden yapılmaktadır. Gerekli bilgileri girerek yönet sekmesinden cPanel ile bağlantı kurulmaktadır.

Daha sonra ise kullanmayı düşündüğünüz ad ile veri merkezi için lokasyon seçimi yapılmaktadır. Bu bilgilerin eksiksiz bir şekilde girilmesinden sonra otomatik kurulum için ekran karşınıza gelecek. Gelen butonda ise evet, işe koyulalım yazmaktadır. Tıklayarak gelen kutuya ise admin bilgilerinizi girmelisiniz. Son butonuna da basarak kurulum başlamış olmaktadır. WordPress kur yolları içerisinde en kolay yoldur. Çünkü veri tabanı otomatik bir şekilde kurulmaktadır. Panele girerek düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Web Hostinge Cpanel ile WordPress kurulumu manuel olarak da yapılabilmektedir. Sıra ile her şeyi eliniz ile girmeniz ve ayarlamalar yapmanız, veri tabanının kurulmasını beklemeniz gerekmektedir. Bu yolda bir seçenektir ancak diğerlerine oran ile daha zahmetlidir.

FTP ile WordPress Kurulumu Nasıl Olmaktadır?

WordPress kurulum yollarının sonuncusu ise FTP’dir. Diğer yöntemler ile bazı yönleri ortaktır. En dikkat çeken farklılık ise WordPress içerisinde yer alan dosyaların sunuya atıştaki yöntemdir. File Transfer Protocol yani FTP istemci olan bilgisayar ile sunucunun bağlanabilmesini sağlamaktadır. Örnek olarak FileZilla ve CuteFTP’ yi verebiliriz. Başka bir seçenekte Cyderduck’tır.

Kurulum tamamlandıktan WordPress site düzenleme ile istediğiniz ve hayal ettiğiniz şekilde internetteki yerinizi alabiliriz. WordPress Türkiye ile her geçen gün kurulan site sayısı artmaya devam etmektedir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Dikkat Çeken Açıklama: Sigara Dumanı Virüs BulaştırabilirÖnceki Haber

Dikkat Çeken Açıklama: Sigara Dumanı Vir...

Samsun'da kamyonet ile otomobil çarpıştı! Ağır Yaralılar VarSonraki Haber

Samsun'da kamyonet ile otomobil çarpıştı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar