loading...
Samsun
DOLAR8.5632
EURO10.3879
ALTIN511.64

Yılport Samsunspor Teknik Menajeri ve Altyapı Sorumlusu Yücel Uyar'la Çok Özel

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yılport Samsunspor Teknik Menajeri ve Altyapı Sorumlusu Yücel Uyar'la Çok Özel
Abone ol
Yılport Samsunspor Teknik Menajeri ve Altyapı Sorumlusu Yücel Uyar, spor müdürümüz Davut Aktaş’a çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım’ın altyapıya büyük önem verdiğini belirten Kırmızı-Beyazlıların Teknik Menajeri ve Altyapı Sorumlusu Yücel Uyar, “Başkanımızın yaptığı büyük yatırımlarla gelişen ve değişen futbola karşılık verebilmek için mücadele ediyoruz” dedi

“Başkanımız çok büyük yatırımlar yaptı”

Yeni yapılan altyapı tesisleri ile farklı bir havaya bürünen Yılport Samsunspor Futbol Akademisi, görenleri kendisine hayran bırakıyor. Futbol akademisindeki çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kırmızı-Beyazlıların Teknik Menajeri ve Altyapı Sorumlusu Yücel Uyar, geleceğe umutla baktıklarını söyledi. Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım’ın altyapıya büyük önem verdiğini ifade eden Yücel Uyar, “Başkanımızın yaptığı büyük yatırımlarla gelişen ve değişen futbola karşılık verebilmek için mücadele ediyoruz. Pandemiye rağmen bütün hijyen ve sağlık kurallarını uygulayarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

“KENDİ FELSEFEMİZİ YARATMAK İSTİYORUZ”

Yılport Samsunspor Futbol Akademisi’nin en büyük hedefleri arasında kulübün oyun felsefesini oluşturmak olduğunu dile getiren Uyar, “Amacımız hem genç oyuncularımızı, hem de antrenörlerimizi bu felsefeye göre geliştirmek. Topa sahipken ve değilken nasıl bir olun anlayışı benimsemeleri gerektiği yönünde çok çalışarak bu durumu otomatik hale getirmek istiyoruz. Takımdaki oyuncuların profilini oluşturmak,takımın oyun anlayışına göre oyuncuların iyi oldukları ve yapmakta zorlandıkları pozisyonları belirlemek istiyoruz. Antrenörlerin oyun anlayışı ve bunun takım üzerindeki etkilerini belirlemek, benimsenen oyun anlayışı hayata geçirilirken faydalandığı antrenörlük tarzı ve antrenman türleri hakkında gerekli notlar alarak daha iyi nasıl yapabiliriz diye gerekli çalışmalar yürütüyoruz. Kategori takımlarımızın kadro kalitelerini artırmak, taktiksel formlarına uygun oyuncu katmak ve çıkartmak istiyoruz” diye konuştu.

“Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz mantığını oluşturmalıyız”

Kadro potansiyelinin tespiti ve elit liglere uygunluğunu test etmek için deneysel uygulamalar kullandıklarını vurgulayan Yılport Samsunspor Teknik Menajeri ve Altyapı Sorumlusu Yücel Uyar, “Herşeyden önce bir takımı ortak hedefe yönlendiren, etkili bir lider antrenör gereklidir.Takım içindebirimiz hepimiz,hepimiz birimiz mantığını oluşturmalıyız. Takımdaki herkesin birbirini hep daha iyiye, mükemmeli yapmaya cesaretlendirmesi, olabilecek en iyi sonucu almak için desteklemesi ve kamçılaması gerekiyor. Biz de bu mantığı oyuncularımıza aşılamaya çalışıyoruz” dedi.

Yılport Samsunspor Teknik Menajeri ve Altyapı Sorumlusu Uyar, sözlerini şöyle noktaladı:

“Üstünlük yaratmanın değişmezi fark yaratmaktır”
“Sıra dışı başarılar elde edebilmek, büyük bir adanmışlıkla mücadele eden takım oyuncularıyla elde edilir. Takım oyuncularının rolleri açık ve net bir şekilde belirlenmiş olması takım işleyişini kolaylaştırılır. Yıldız oyuncular her zaman vardır. Birlikte mücadele etmekten keyif almak,işi aynı zamanda neşe kaynağı haline getirmek, takım ruhunun çimentosunu oluşturur. Takım üyelerinin her birinin sonuca katkısını liderin,antrenörün fark edip taktir etmesi, olumsuz tavır ve davranışları ise birebir görüşmeler yaparak geri bildirmesi son derece önemlidir. Bütün bu çalışmalarımızı hayata geçirebilmek için yaptığımız teorik ve pratik çalışmalarımız devam etmekte. Üstünlük yaratmanın değişmezi fark yaratmaktır. Hareket noktamız, başkalarının ne yaptığı değil, bizim başkalarından farklı ne yapabileceğimizdir.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Nazan Güneysu: Kadına şiddetin son bulduğu ülke hayalimiz Önceki Haber

CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Nazan G...

Nurullah geçen sezonu aratıyorSonraki Haber

Nurullah geçen sezonu aratıyor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar