loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

100 YILIN ROTASI

Cumhuriyet Halk Partisi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için koronavirüs salgını nedeniyle internet üzerinden üç gün sürecek bir etkinlik düzenledi.

Etkinliği İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Samsun Atakum Belediyesi gerçekleştirecek. Etkinliğe İYİ Partili İlkadım Belediyesi de destek verecek.

“100 Yılın Rotası” adıyla düzenlenen etkinlikte Atatürk’ün İstanbul’dan Samsun’a yaptığı yol internet üzerinden tekrar canlandırılacak.

Dijital kutlama programı kapsamında sanal olarak hareket edecek olan Bandırma Vapuru, 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü İstanbul’dan yola çıkarak, 19 Mayıs 2020 Salı günü Samsun’a ulaşacak.

Vapurunu rotası üzerinde 101 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere yaptığı yolculuğu anlatan bilgilendirme içerikleri, videolara, söyleşiler ve dinletiler yer alacak.

Sanal ortamda yolculuğunu gerçekleştirecek olan Bandırma Vapuru Samsun’a ulaştığında CHP’li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin yanında, İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necatti Demirtaş da karşılamada yer alacak.

Projenin sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ayrı ayrı konuşma yapacak.

Salgın hastalık günlerinde bir bayram daha böyle kutlanmış olacak.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar