loading...
Samsun
DOLAR8.4298
EURO10.0156
ALTIN491.44
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

17 İLÇE 17 KÜTÜPHANE

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Üniversiteli Akil Gençlik Topluluğu (ÜNİAK) 17 İlçede 17 Kütüphane projesinin ilkini Çarşamba İlçesi Kürtün Köyü-Kürtün İlkokulu ve Ortaokulu'nda gerçekleştirdi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire  Başkanlığı,Üniversite öğrencileri, Çarşamba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırseverlerin destekleriyle 08.04.2021 tarihinde kurulan kütüphanenin açılışı 09.04.2021 tarihinde yapılarak öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Kütüphanenin açılışının ardından ÜniAK Topluluğu Başkanı Enes Melih AKTÜRK desteklerinden ötürü Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin tüm birimlerine, hayırseverlere, fedakarlık gösterip kitaplarını bağışlayan ve kütüphanenin yapım aşamasında emek veren tüm öğrencilere teşekkür ettiğini ifade etti. 17 İlçede 17 köy okuluna kütüphane kurmayı hedefleyen ÜniAK Topluluğu 2 ay içerisinde 17 İlçede tüm kütüphaneleri kurmayı planlıyor. Böyle bir kütüphane kurulması öğrencileri okumaya sevkeder.

Önemli olan taş binalar değildir, kütüphane içinde hangi kitapların olacağıdır. Akil Gençlik Topluluğu’nda Türkiye Cumhuriyeti’nin nasıl kurulduğu, sonrasında Adnan Menderes döneminde nasıl Amerika’nın oyuncağı olduğu da yer alacak mı? Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak için bir halkla birlikte nasıl çalıştıkları da yer alacak mı oradaki kitaplarda?

Türkiye’nin ekonomik olarak nasıl bir çıkmaza sokulduğu ve bunu kimlerin yaptıkları, bu açmazdan nasıl çıkılacağını yazan kitaplar bulunacak mı? Akil öğrenciler bunları biliyorlar mı acaba?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar