loading...
Samsun
DOLAR8.5595
EURO10.0806
ALTIN495.77
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

23 NİSAN NASIL KUTLANACAK?

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye de salgınla boğuşuyor. Önlemler alınıyor, ancak kongreler tıkabasa partililerin katılımlarıyla yapılıyor. Bu ne kadar sürecek bilinmez her an tam kapanma da gelebilir. Eğer tam kapanma gelmezse 23 Nisan kutlamaları nasıl gerçekleştirilecek? Sadece Anıta Çelenk koymakla mı geçiştirilecek?

Yoksa, açık veya kapalı alanlarda 23 Nisan kutlamalarına izin verilecek mi, merak ediyorum doğrusu. Parti kongrelerinin salonlarda yapılmasına izin verenler ve de bunu yapanlar 23 Nisan’ı kutlamazlar ve bir çelenk koymakla geciktirirlerse biraz ayıp etmiş olacaklar.

Bu günden hatırlatmak istedim, çünkü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye ve KKTC yanı sıra Kosova Cumhuriyeti'nde "23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı" olarak kutlanılır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

Bu bayram, TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan 23 Nisan Millî Bayramı 1980'den sonra "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" adını almış ve kutlanmıştır.

Bu yıl nasıl kutlanacak, çocuklar ellerinde Türk Bayrakları sallayarak kutlayabilecekler mi? Hayır, yasak gelecek diyenler olursa sorulacak soru şöyle olur: AK Parti Kongrelerinde olmayan yasaklar Ulusal Egemenlik Bayramı’nda neden halkla uygulanıyor? Türkiye artık eskisi gibi egemen mi değil?

 DEMİR KİMİ SUÇLADI?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Demir su fiyatlarında  bir değişiklik yapmamış. Ben aptal falan değilim, Allah’a şükür aklım da yerinde. Sayın Demir yapılan zam değilse nedir?

Bu sorunun yanıtını bakın nasıl veriyor Sayın Demir: "Biz su fiyatlarında bir değişiklik yapmadık. Seçimlerden  önce yapılan popülist indirimi kaldırdık "dedi.

Vay be , seçimlerden önce başka bir parti mi yönetiyordu Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni, yoksa yine AK Parti mi vardı yönetimde? Sayın Demir bu ifadesiyle acaba daha önce görev yapan AK Parti’li Belediye başkanlarını mı suçluyor?

Eğer böyle yapıyorsa biraz yanlış yapıyordur. Bu soruya kendisinin de cevap vermesi gerekiyor. Öyle ya, muhalefet olsaydı eleştirebilirdi de şimdi kendi partisini ve başkanını ve meclis üyelerini mi eleştiriyor?

Sayın Demir’in unutmaması gereken bir söz vardır: Kelimeler ağzınızdan çıkana kadar sizin esirinizdir, ancak ağzınızdan çıktıktan sonra siz kelimelerin esiri olursunuz. Benden hatırlatması…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar