loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

70 ZABITA 40 İTFAİYE ERİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi üniversite mezunu 70 zabıta memuru ve 40 itfaiye eri alımı yapacak. Başvurular 16 Ağustos’ta başlayacak.

Bazı adaylardan Arapça öğretmenliği veya mütercim-tercümanlık (Arapça) lisans programlarından ya da ilahiyat fakültesi mezunu, mütercim-tercümanlık (İngilizce) veya mütercim-tercümanlık (İngilizce-Fransızca) lisans programlarından mezun olmaları istendi.

Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak gerekiyor.

İlana göre; Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; “Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği” hükümlerine göre belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacak.

Zabıta memuru olmak isteyen adayların üniversitelerin ekonomi, kamu yönetimi, uluslararası ticaret, sosyoloji veya psikoloji, halkla ilişkiler, mütercim-tercümanlık, Arapça öğretmenliği, sivil savunma gibi bölümlerinden mezun olmaları istendi.

Alınacak 2 zabıta memurluğu için “Mütercim-tercümanlık (ingilizce) veya mütercim-tercümanlık (ingilizce-fransızca) lisans programlarından mezun olup, en ab B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak”, 1 zabıta memurluğu için “Mütercim-tercümanlık (İngilizce) veya mütercim-tercümanlık (İngilizce-fransızca) lisans programlarından mezun olmak”, 3 zabıta memurluğu için “Arapça öğretmenliği veya mütercim-tercümanlık (arapça) lisans programlarından ya da ilahiyat fakültesi mezunu olup YDS’den en az C düzeyinde puana sahip olmak, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak” koşulları arandı.

40 itfaiye eri için de şu şartlar arandı:

“Meslek yüksekokullarının sivil savunma ve itfaiyecilik, itfaiyecilik ve yangın güvenliği, ön lisans programlarından birinden mezun olup, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.”

Başvuru özel şartlarında şu ifadeler yer aldı:

“Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.”

Adayların başvurularını 16/08/2021-20/08/2021 tarihleri arasında başvurularını şahsen yapmaları da istendi.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar