loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

AKADEMİK BİRLİKTELİK

Samsun’da faaliyet gösteren 23 meslek kuruluşu bir araya gelerek “Samsun Akademik OdalarBirlikteliği”ni (SAOB) oluşturdu.

Samsun için bir araya gelen SAOB’un öncelikli amacı “Bağımsız, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak.”

Birlikteliğin tanıtım toplantısı Samsun Eczacılar Odası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya meslek kuruluşları başkanları ve temsilcileri katıldı.

Birlik hakkında bilgi veren Samsun Eczacılar Odası Başkanı ve SAOB Dönem Sözcüsü OnurFerhat Karacan, ortak paydalarının Samsun olduğunu belirterek, Samsun için çalışacaklarını söyledi. Karacan, “Dayanışma ve güç birliği ile Samsun’umuza faydalı hizmetler üreteceğiz” dedi.

 

Karacan Samsun Akademik Odalar Birlikteliği’nin amaçlarını şöyle sıraladı:

 

“Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bağımsız, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmak. Ve onu insan haklarına dayalı hukukun üstünlüğü ilkesi ile çağdaş bilimsel değerler ışığında ileri götürmek. Edindiği birikimler ile çalışan meslek sahibi kesimleri temsil eden meslek odalarının paylaştığı ortak değerleri geliştirmek. Dayanışma ve güç birliği ile daha kapsamlı çalışmalar yaparak Samsun’umuza faydalı hizmetler üretmek. Şehrimizi bir dostluk ve kardeşlik anlayışı ile kaynaşmış bir kent kültürüne ulaştırmak. Sağlıklı insan, sağlıklı toplum, sağlıklı kent ve sağlıklı çevre hedefi ile bütünleştirmek. Toplumun sosyal ve kültürel yaşamına katkıda bulunmak. Samsun Akademik Odalar Birlikteliği’nin verimli, etkin ve saygın bir birliktelik olarak Samsun kamuoyunca tanınmasını sağlamak. merkezi ve yerel yönetimler, kamu ve özel sektör kuruluşları, Samsun’umuzdaki üniversiteler ve demokratik kitle örgütleriyle, insan hakları, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda iletişim ve işbirliğini geliştirmek için her türlü bilimsel, sosyal, kültürel ve kamu yararına yönelik faaliyetlerde bulunmak. Samsun Akademik Odalar Birlikteliği’ni oluşturan örgütlerin/odaların çalışma ve etkinliklerinin kamuoyuna duyurulması ve aralarındaki koordinasyona destek vermek, ortak çalışmalar yaparak kamuoyunun oluşumunu ve bilgilenmesini sağlamak.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar