loading...
Samsun
DOLAR9.2879
EURO10.7597
ALTIN525.91
N. ALPER CABBAR

N. ALPER CABBAR

Mail: alpercabbar55@gmail.com

AKSİNİ DÜŞÜNMEK BİLE YAZI YAZDIRMIYOR

Samsunspor'un kaderini belirleyecek olan maçlar kapımızı çalıyor.

Eskişehirspor ve Denizlispor.

İstanbulspor maçındaki gibi 'kötü futbol, sahada ne yaptığını bilmeyen, taktiksiz, rakibi analiz etmeden 90 dakika boyunca gol yemeyelim, aman kaybetmeyelim, bir puan iyi puan' mantığıyla sahada olursak, bu iki maçtan puanla yada puanlarla ayrılamayız bu böyle bilene.

İşimiz çok zor. Puanlar aslanın ağzında. Rakiplerimiz gol atabiliyor, bizim ise en büyük sorunumuz. Eskişehir'in 49 golü, Denizli'nin 36 golü var, bizim ise 26.

'Şans diyeceğim' ama bizim hasretle aradığımız golü rakiplerimiz kalesinde bol bol görüyor. İnşallah biz de o golleri bulabiliriz.

Bu iki maçta şansta bizle beraber olur da '4 puan' alırsak, bu sezon mutlu sonla biter...

Aksini düşünmek bile insana şu sütunlara yazı yazdırmıyor!...

ESKİ BAKAN KILIÇ'IN ZOR ANLARI

Samsunspor taraftarının sevgilisiydi eski Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç.

Her Samsun'a geldiğinde taraftarlarla konuşur, dertlerini dinler, ağabeylik yapar, onları yönlendirirdi. 'Her şey güzel olacak' derdi.

Unutmadan eski Başkan Erkurt Tutu'yu da çok severdi.

Tribünler inlerdi, protokolden taraftar selamlanırdı.

Aylar geçti, maça geldi Kılıç...

Bu sefer 'can derdinde' olan taraftarların alkışları, sevgi sözcükleri yok, isyanları vardı...

Maç sonunda, 'transfer tahtasını açmak için 8 Milyon TL' bulan Kılıç'ın etrafını  saran taraftarlar, 'Eski Başkan Erkurt Tutu başta olmak üzere herkesten bu paraların hesabını sormasını' istedi.

Aracın çevresindeki korumaların arasından sıyrılan ve taraftarlarla burun buruna gelen Kılıç, sakin bir şekilde "Daha önümüzde 4 maç var. Hiçbir şey bitmiş değil, İnşallah kümeye düşmeyeceğiz" dese de taraftar sakinleşmedi..

İsyanı dindirmek isteyen Kılıç'ın sözleri sağ kulaktan girdi, sol kulaktan çıktı...

Asıl mesele Milyon TL'lerin kasaya girdiği Samsunspor'da 'bu paralar ne olmuştu?'

İsyan büyüktü, taraftarın kalbindeki 'aşk, sevgi' bitmişti bir kere...

Nereden nereye vay be, devlerin aşkı  da bitermiş!

TUTU'YU KILIÇ ARAMIŞ OLMALI

Taraftarın Bakan Kılıç'a 'Erkurt Tutu'ya Hesap Sorun' demesi üzerine aradan iki gün geçti, gazetelerin spor müdürlerinin, muhabirlerinin ve köşe yazarlarının telefonu çaldı.

Arayan eski Başkan Erkurt Tutu'ydu...

'İsyanın ardından' Kılıç, Tutu'yu aramış, 'kendini ifade et' demiş olabilir ki; 'bu acil toplantı' yapılıverdi...

'Daha çok basın mensubunu ve köşe yazarını çağırdığını ama gelmediklerini' belirten Tutu, belli ki o isimlere kırılmıştı.

Kırılmayıver Sayın Tutu, 'başkan olduğunuz dönemde bazı muhabirlerin telefonunu açar, bazılarının açmazdınız.' Biz size hiç kırıldık mı?

Tepkilerden bahsetti Tutu ve başkanlık döneminde de sık sık bu tepkilerin olduğunu belirtip, 'Samsunspor'un 25 kuruş parasını kendi sağlığı, kendi derdi, kendi menfaatleri için kullanan bir kişi varsa, bende dahil olmak üzere Allah onun çoluğundan çocuğundan fitil fitil getirsin. Ama haksız yere bunları söyleyenler de bunların hesabını verecek' dedi ve kestirip, attı.

Çok iddialıydı Tutu. İstifasının ardından taraftarla mahkemelik olan Tutu, 'menfaatim' olmadı dedi.

Haklı sanki Tutu. Samsunspor başkanıyken kendi işine gücüne vakit ayıramamış, parasızlıktan Vali Bey çok yakın dostundan para isterken öyle telefonu dinleyivermişti sadece. Sayın Valim bu da benden diyememiş. Çünkü işler kesat, para yoktu. Hatta kredi çekmişlerdi 10 arkadaş!..

Menfaat yok, dert yok!.. Para bulunuyor.

Sağlık en önemli olanı ki; Tutu o dönemde gerek psikolojik gerekse de biyolojik olarak birçok kez rahatsızlık yaşadı. 'Geçmiş olsun' dileklerimizle o dönemler bitti artık...

Bu arada fabrikayı gezdirirken, reklamları es geçmemişsiniz!

Ayrıldığınız gibi 'De Facto, LC Waikiki gibi firmalara ayakkabı yapmaya başlamış, işleri düzeltmişsiniz.. Sağlıkta düzeldi, işler de. Hayırlı işler, Allah bin bereket versin.

Kimsenin gözü yok...

Ama 'taraftarın hesap sorun' dediği Tutu'nun 'bu reklamları' hoş olmadı...

BİR SEFERDE KONULAN PARA DEĞİLMİŞ

Toplantının bir gündemi de 'kulüpten alacak olduğu para vardı ya, onun ne parası olduğunu söylemekti.'

Geçtiğimiz günlerde Kayyum Yönetimi'nin açıkladığı alacaklılar listesinde '1 Milyon 700 bin TL' ile liste başlarındaydı.

Alacaklılar listesinde son sıradaymış Tutu. Süper Lig'e çıkarsak sırasını bekleyecekmiş, çıkamazsak 4 sene sonra anca alırmış parasını. Belki de alamazmış. Peşinde de değilmiş zaten.

'Temlik' koydurmayacakmış. Temlikleri 'şak diye' yapıştıran eski başkanlardan olmayacakmış Tutu. Ne kadar iyi bir eski başkansınız. Teşekkürler.

Ancak siz öyle diyorsunuz da diğer 10 arkadaş ne diyor?

Söyleminize göre bu para Samsunspor'un kasasına bir seferde konulan bir para değilmiş, hatta yine '400-450 bin TL' daha para vermişsiniz.  Kimle beraber. Sayın Ömer Çoruh ile beraber. Bankadan ortak para çekip, vermişsiniz bu parayı.

En az 10 kişinin ismi daha varmış ama listede tek isim 'Tutu' yazıyormuş.

İstemesin bu 10 arkadaş paralarını?

Bu arkadaşlar Tutu'dan paralarını isterse ne olacak?

Tutu 'cebinden mi verecek yoksa bir temlik dosyası daha masaya mı gelecek.'

İnşallah 4 seneye kalmaz alırsınız paranızı; kimler almıyor ki.

O ismi yazılı olmayan 10 kişiye de paralarını verirsiniz.

Tutu bu toplantıda kendini ne kadar ifade etmeye çalışsa da, Samsunspor başkanlık koltuğuna 'ikinci kez aday olduğu için pişman olsa da, Tutu iyi ki Samsunspor koltuğuna veda etmiş.

Her daim söyledim, Tutu 'iyi bir insan olabilir, işlerinde başarılı olabilir' ancak 'Samsunspor Başkanlığı' ayrı bir iş. Ve Tutu bu görevde başarılı olamadı.

Hele ki; son aylarda. Emekleri için teşekkür ederiz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar