loading...
Samsun
DOLAR8.5584
EURO10.0736
ALTIN494.45
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

(A)TAKIMI

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde (A) Takımı değişti. Değişmekle kalınmadı bir de transfer gerçekleşti. Genel Sekreterliğe Kocaeli’nden transfer olarak İlhan Bayram gelecek ve göreve başlayacak.

Oysa Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemlerde Yusuf Ziya Yılmaz tarafından oluşturulan (A) takımında yeni Başkan Mustafa Demir’in göreve gelmesinin ardından değişikliğe gidilmesi düşündürmeye hatta söylentilere yol açtı.

Bazı belediye çalışanları görevlendirmede eskilere genellikle yer verilmemesi Demir ile Yılmaz arasında anlaşmazlıklar mı vardı sorularının sorulmasına yol açtı. Aslında önemli olan değişiklikler değil de yeni yönetimin işlere hangi ölçüde ne kadar zamanda adapte olacağıdır herhalde.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde verilmesi gereken bir hesap var. Zihni Şahin’in Bafra Belediyesi’nden Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne atanmasının ardından bir gün bile geçmeden kent mobilyalarına hemen boy boy posterlerini asması ve bez afişlerle hem merkezi hem de ilçeleri donatması sırasında ne kadar harcama yapıldığı olmalı ve bu hesabın açıklanması Samsun halkını rahatlatacaktır.

Değişmeyen ilçe belediye başkanlarının seçim masraflarının da açıklanması halinde Samsun halkı, verdikleri vergilerin nerelere harcandığını öğrenecektir.

 

YAĞMURA DİKKAT

Son birkaç gündür Türkiye’nin neredeyse yarısından fazla bölümündeki yağmurlar hayatı olumsuz etkiliyor. Heyelanlar nedeniyle bazı yollarda ulaşım aksıyor.

Samsun’da belki yollar kapanmadı ancak, az yağmur almasına rağmen özellikle de yaya trafiği zaman zaman tehlikeye giriyor. Tehlike dedimse büyük fekaletler değil elbette, yollara su birikintilerinin olması nedeniyle Samsun’un altyapısının ne kadar ihmal edildiğini vatandaş kendi gözleriyle görüyor.

Umarım yeni dönemde Samsun Büyükşehir Belediyesi bu sıkıntıların çözümü için uğraşır.

 

GÜNÜN SÖZÜ

Zirvelerde kartallar da bulunur, yılanlar da. Ancak birisi oraya süzülerek, diğeri ise sürünerek gelmiştir. Önemli olan nereye gelmiş olduğunuzdan çok, nereden ve nasıl geldiğinizdir. (Cenap Şahabettin)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar