loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ATAKUM-İLKADIM

Türkiye genelinde çok sayıda belediyede olduğu gibi Atakum Belediyesi Hizmet Binasına da, Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan “T.C.” ibaresi konuldu.

Yani artık Atakum Belediyesi’nin tabelası da “T.C.”li oldu.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde CHP’den Atakum Belediye Başkanı seçilen Cemil Deveci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda belediye tabelasına “T.C.” ibaresinin eklendiğini şöyle duyurdu:

“Her zaman her yerde göreceğiz.”

Evet; “T.C.” ibaresi bütün devlet kurumlarında sonsuza değin yaşamalıdır. 
Samsun’da Büyükşehir Belediyesi ile merkez belediyelerden İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy belediye binalarından sadece AKP’li Canik Belediye Binasında “T.C” ibaresi bulunuyordu. Samsun’da ay ve yıldız şeklinde tasarlanan Cani Belediyesi’nin yeni binası 12 Haziran 2013 tarihinde hizmete açılmıştı.

Şimdi “T.C.”li belediye sayısı iki oldu.

Bakalım diğer belediyelerde de “T.C.” düzenlemesi yapılacak mı?

Bunu zaman gösterecek.

X          XX

Samsun İlkadım Belediyesi meclis toplantısında, AKP Grup Başkanvekili Hasan Uzunlar’ın bir kısım belediye personelinin siyasi gerekçelerle işlerine son verileceğine dair beyanların doğru olup olmadığını sordu.
İYİ Partili Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, kamuoyuna yanlış yansıyan şeylerin olduğunu belirterek “Hepiniz buradasınız, net söyleyeyim. Bizi PKK ile eşleştirenlerin bu belediyede çalışma haklarının olmadığına inanıyorum” dedi. Demirtaş, “Bizi PKK’lı yerine koyan hatta bunu da paylaşan ‘Ver oyu Necattin Demirtaş’a gitsin Selahattin Demirtaş’a’ diyecek kadar aşağılaşan insanların bu belediyede bizim dönemimizde çalışma hakları olmadığına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Bundan şu anlaşılıyor.

Necattin Demirtaş, 31 Mart seçimleri sırasında belediyede çalışanlardan kendisi aleyhine karalama kampanyası yapanları sıkı markaja almış olacak ki; işbaşına gelince hesap sormaya başladı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar