loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ATAKUM’A YAKIŞMIYOR!

Atakum’un AKP’li Belediye Başkanı İshak Taşçı en büyük hatasını çöp konteynırlarının etrafına yerleştirilen kent mobilyalarınaAtatürk logolu Atakum Belediyesi amblemini koymakla yaptı.

İshak Taşçı, bu hareketi ile Samsun’un Atatürk Şehri, 19 Mayıs Şehri olduğunu dikkate almadı. Toplumun büyük kesiminden tepki alacağını düşünemedi. Ve 2019 yılının 19 Mayıs’ında Samsun’a ilk adımı atışının 100. yılının kutlanacağını ve 2019 yılının “Samsun Yılı”, “Atatürk Yılı” ilan edilebileceğini aklının ucundan bile geçiremedi.

İshak Taşçı, çöp konteynerlerini çevreleyen “kent mobilyası” üzerinde bulunan Atatürk Logolu Atatürk Belediyesi amblemine tepki gösterenlere “Siz önce konteynır ile kent mobilyası arasındaki farkı öğrenin! Konteynırların üzerinde logo yok. Konteynırların etrafına, kentimizi güzelleştirsin diye yerleştirdiğimiz kent mobilyalarının üzerinde logo var. Beyefendilerin o sığ mantığı, dar görüşü ile bakacak olursak hiçbir yere logomuzu koymamamız lazım.” diyerek yanıt verdi.

İshak Taşçı’nın dikkate almadığı bir şey vardı.

Büyükşehir Belediyesi’nin ambleminde de “Atatürk Logosu” bulunuyordu.

Ve Büyükşehir Belediyesi’ne ait çöp konteynerlerinin etrafına yerleştirilen kent mobilyalarının hiç birinde Atatürk logolu Büyükşehir Belediyesi amblemi yoktu.

Kent mobilyalarında “papatya” resimleri vardı.

Çünkü dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz Büyükşehir sınırlarının dört bir yanını Atatürk resimleri ile donatarak “Atatürkçü” bir başkan olduğunu kanıtlamıştı.

Bunu da içinde çöp konteynerlerinin bulunduğu kent mobilyalarına Atatürk logolu Büyükşehir Belediyesi amblemi koymak yerine “papatya” koyarak kamuoyuna göstermişti.

Yusuf Ziya Yılmaz bunun karşılığını gördü.

Milletvekili seçildi.

Tepki gösterenlere “sığ görüşlü-dar görüşlü” olarak bakan “onların aklı fesatlıkta-fitnede” diyen İshak Taşçı ise gitti.

Yerine Büyükşehir Belediye BaşkanıZihni Şahin aday gösterildi.

Seçim yarışı Cumhur İttifakı adayı Zihni Şahin ile adı henüz açıklanmayan Millet İttifakı adayı arasında geçecek.

Kim kazanır bilemem.

Bildiğim bir şey var.

O da Atakum’da seçimi kim kazanırsa kazansın, çöp konteynerlerindeki bu çirkinliğe son vermelidir.

Çünkü 100. yılın kutlanacağı 19 Mayıs 2019’da Samsun’da ağırlanacak olan konuklar Atakum’daki bu çirkin manzarayı görmemelidir.

Çünkü Atakum’a bu fotoğraf yakışmıyor!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar