loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ATATÜRK HEYKELİ ONARILIYOR

Adını 19 Mayıs 1919’dan alan 19 Mayıs İlçesindeki Kaymakamlık binası önündeki Atatürk heykelinin içler acısı halini birkaç gün öncesine kadar gören olmadı.

29 Temmuz 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam İbrahim Civelek ile önceki kaymakamlar makama her giriş çıkışta karşılaştığı Atatürk heykeline hiç bakmamış olacaklar ki, bakımsızlıktan paslanan Atatürk heykelini görememişler!

Kaymakamlık binası önünde Atatürk heykelinin de bulunduğu alanda milli bayramlar kutlanıyor.

Milli bayram törenlerine katılan hiçbir devlet erkanının da dikkatini çekmemiş.

Samsun’un 19 Mayıs İlçe Kaymakamlığı önündeki Atatürk heykelinin çürümüş, paslanmış, rengi solmuş ve çatlamış haline gösterilen tepkiler üzerine cuma günü onarım çalışmalarına başlandı.

Altın sarısı olan heykelin bakımsızlıktan paslanmış halinin fotoğraflarına sosyal medyada gösterilen tepkiler basına da yansıyınca Samsun Valiliği heykele her yıl bakım yapıldığını açıklayarak, haberleri yalanlamıştı.

Fotoğrafların tekrar paylaşılması üzerine Valilik bu kez harekete geçerek bakım çalışması başlattı.

Milli Bayram törenlerinin de yapıldığı alanda başlatılan restore çalışması için Atatürk heykelinin etrafı çevrildi.

Heykelde raspalama işlemi yapıldıktan sonra zımpara atıldı, macun çekildi.

Atatürk heykeli birkaç gün içerisinde altın sarısı olan haline getirilecek.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na yetiştirilmiş olacak.

‘HALK’ EN GÜVEN DUYULAN GAZETE

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) bir Yüksek Lisans Tezi, yerel medyanın önemini ve gücünü ortaya koydu.

Halk gazetesi ilk sırada yer aldı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı’nda Onur Şen tarafından hazırlanan “Yerel Medyaya Güvenirlilik Algısı: Samsun Yerel Medyası Örneğinde Bir Araştırma” konulu Yüksek Lisans Tezi’nde katılımcıların güven duyduğu kurumlar arasında ilk sırada valilik, yerel medya, eğitim kurumları yer aldı. Katılımcıları en az güvendiği kurumlar ise büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeleri ve spor kulüpleri olarak açıklandı.

Araştırmada örneklem olarak Samsun ili ve yerel medyası seçildi. Araştırmaya katılanlar ise Samsun ilinin üç merkez ilçesinde yaşayan 541 kişiden oluştu.

Onur Şen Yüksek Lisans Tezi’nde sonucu şöyle açıkladı:

“Katılımcıların betimsel istatistikleri çerçevesinde, yerel medyanın en güvenilen ikinci kurum/kuruluş olarak belirmesi söz konusu bu araştırmanın irdelediği konu özelinde oldukça önemlidir. Söz konusu durumu önemli kılan bir başka nokta ise daha önceki çalışmalarda kurumlar arasında medyanın güvenirlik düzeyinde genellikle alt sıralarda yer almasıdır. Araştırmada katılımcıların, akıllarına ilk gelen yerel medya kuruluşları incelendiğinde; ilk üç sırada Halk gazetesi, Haber gazetesi (internet) ve samsuncanlihaber.com yerel medya kuruluşları bulunmaktadır.”

Yener Cabbar yönetimindeki ekip tarafından çıkarılan Halk gazetesi bu güveni hak etmeye devam ediyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar