loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ATATÜRK YOK ASLAN VAR!

Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından “19 Mayıs 1919. Milli Mücadelenin 100. Yılı” etkinlikleri kapsamında bastırdığı “Rota Samsun-Heyecanla İlk Adımı At” adlı Samsun’u tanıtım broşürünün ön ve arka kapağında Bandırma Vapuru ve Atatürk fotoğrafları yerine devasa Anadolu aslanı ve Amazon kadını heykeli fotoğrafları yer aldı. Atatürk, Bandırma Vapuru ve Onur Anıtı fotoğrafları ise tanıtım broşürünün kapak içi sayfalarında kullanıldı.

Samsun’u ilk kez ziyaret eden “Turist Ömer”in, Samsun’da gezip görülecek yerleri sorduğu “Samsunlu Orhan” arasında geçen diyalog da broşürde şöyle yer aldı:

Turist Ömer: Merhaba, iyi günler. Şehrinizi ilk kez ziyaret ediyoruz. Samsun’da gezip görmemizi tavsiye edebileceğiniz yerler nerelerdir?

Samsunlu Orhan: Merhaba, iyi günler. 19 Mayıs kurtuluş meşalesinin yakıldığı milli mücadele şehrimize hoş geldiniz. Samsun’umuzda tarih ve doğal güzellikleri görebileceğiniz birçok yer mevcuttur. Şehrimizin merkezinde ziyaret etmek istediğiniz noktalara yürüyerek veya tramvay vasıtasıyla da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Turist Ömer: Ne güzel! Peki gezimize nereden başlamalıyız?

Samsunlu Orhan: Gezinize sırasıyla broşürde yer alan listeyi takip ederek başlayabilirsiniz.

Turist Ömer: Peki gezebileceğimiz bu yerlerin dışında neler yapabiliriz?

Samsunlu Orhan: Şehrimizde günün her saatini keyifle geçirebileceğiniz birçok etkinlik bulabilirsiniz.

Turist Ömer: İlçelerde gezip görülecek yerler hakkında neler tavsiye edebilirsiniz?

Samsunlu Orhan: 17 ilçesi bulunan ilimizin her ilçesinde ayrı tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmenin yanı sıra birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Turist Ömer: Samsun gezim için günlük program tavsiye edebilir misiniz?

Samsunlu Orhan: Tabi ki, Samsun’da vaktinizi dolu dolu ve keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz, bence hazır gelmişken 4 gününüzü bu güzel şehrimize ayırmalısınız.

Turist Ömer: Size çok teşekkür ediyorum; bana gönüllü turizm rehberliği yaptınız.

Samsunlu Orhan: Rica ederim, sizler gibi değerli misafirleri şehrimizde görmekten çok mutluyuz. Ben her Samsunlu gibi şehrimin gönüllü kültür ve turizm rehberiyim.

Turist Ömer: Bu ilginizde dolayı ben de bundan sonra Samsun’un gönüllü kültür turizm elçisi olacağım, herkese Samsun’un ve Samsun insanının güzelliklerini anlatacağım. Yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar