loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ATATÜRKSÜZ GÖRSEL

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in billboardlarda yer alan 19 Mayıs 101. yıl kutlama görselinin Atatürksüz olmasına tepki gösterdi.

Başkan Demir’in kutlama görselindeki mesajında “19 Mayıs” ifadesi geçmeden “Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı” kutlamasının yanı sıra görselde Atatürk’ün olmamasına ADD Başkanı Dr. Kefeli’nin tepkisi şöyle oldu:

“Milli Mücadele şehri Samsun’da Samsun Büyükşehir Belediyesi billboardlarda kutlama mesajı veriyor ama Atatürksüz. Atatürk’ün şehrinde Sayın Başkana Milli Mücadelenin 101. Yılında Atatürksüz bir kutlama görseli hiç yakışmadı. Samsun ADD olarak bu kutlamayı reddediyoruz.”

19 Mayıs Çağrısı

Bu arada Atatürkçü Düşünce Derneği, 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sokaklarda kutlanamayacağını belirterek, 19 Mayıs akşamı saat 19.19’da balkonlardan İstiklal Maşı ve Gençlik Marşı okunması çağrısında bulundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden yapılan açıklamada, Covid-19 nedeniyle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün Samsun’a çıkışının ve Kurtuluş Savaşı’nın başlamasının 101. yılı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın sokaklarda kutlanamayacağı aktarıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği üyelerinin ve bileşenlerinin, 19 Mayıs saat 19.19’da evlerinin pencere ve balkonlarından İstiklal Marşı ile Gençlik Marşı’nı ellerinde bayrakları ile söyleneceği bildirilen açıklamada, tüm yurttaşlara, etkinliğe katılarak balkonlardan İstiklal Marşı ve Gençlik Marşı okuma çağrısında bulunuldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da yurttaşlar saat 21.00’de evlerinin balkonlarına ve camlarına çıkarak hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı söylemişti.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar