loading...
Samsun
DOLAR8.5325
EURO10.1223
ALTIN497.05
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

ATATÜRK’Ü ANDIK MI?

Neden dün saat 09.05'te hayat durmadı? Sorunun cevabı basit; Çünkü Büyük Kurtarıcı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü unutuyor muyuz? Bize O büyük insan unutturuluyor mu?

Evimin balkonunda bakarken eskiden gerçekleştirilen 10 Kasım'lar aklıma geldi. İlkokul üçüncü sınıfta bir 10 Kasım törenlerinde (Okulun içindeki salonda) Atatürk'ün büstünün yanında saygı nöbeti tutuyordum. Konuşmalar o kadar duygusaldı ki gözlerim yaşarmıştı. Silme de silemiyordum, çünkü nöbette hareket edilmezdi. Yan tarafta da meşale yanıyordu. Meşalenin dumanı da gözlerimin içine dolmuştu, benim gözümden yaşlar aktıkça karşımda duran benim yaşımdaki öğrencilerin de gözlerinden yaşlar aktığını görüyordum. Dün tam saat 09.05'ti ve ben evimin balkonunda ayakta saygıyla duruyordum, insanların bir bölümü ise yürüyordu.

Büyük Kurtarıcı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale'den itibaren yaptıklarını ve neden yaptıklarını hatırlamalıyız. Sonra da "Tük topraklarının satılmasına" bu toprakların özellikle belirli bölgelerde belirli uyruklu insanlar tarafından alınmasına, Çanakkale'den itibaren Kurtuluş Savaşı sonrasına kadar yurdumun insanlarının neden şehit olduklarına bir anlam verelim. Bütün bunların ne adına yapıldığına da tabi...

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar