loading...
Samsun
DOLAR8.4051
EURO10.1972
ALTIN503.61
MEHMET AKSOY

MEHMET AKSOY

Mail: ucuncuboyutmehmetaksoy@gmail.com

BAHÇELİ ANAYASASI DEPREM YARATTI!

MHP tarafından hazırlanan anayasa taslağıyla ilgili Habertürk TV'de Ebru Baki ve konuklarının yorumlarını beğenmeyen MHP yöneticileri ve Gen Bşk Bahçeli Habertürk TV çalışanlarını işinden etti, adeta deprem yarattı. MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Habertürk TV sunucusu ve ekonomi müdürü Ebru Baki'yi eleştirirken  twitter’ da ağır ifadeler kullandı , hakaret etti.

Sözü edilen programda bulunmayan, ancak Ebru Baki’nin program arkadaşı (partner) olan Habertürk TV Ankara temsilcisi Bülent Aydoğdu her sabah birlikte program yaptığı arkadaşına hakaret eden Yönter'in sözlerini eksiksiz, fazlasız iade etti ve açıklamayı kendi adına yaptıysa özür dilemesini, kendi adına değil de kurumsal açıklama yaptıysa MHP’ nin özür dilemesini istedi. 

Aydemir'in açıklamasına MHP Medyadan Sor Gen Bşk Yrd İsmail Özdemir tepki gösterdi, özür davetini eleştirdi, eleştiri sınırlarının aşıldığını söyledi. Tüm bunlar olurken Bahçeli ‘Habertürk TV izlemediği’ twitter' ı attı. Bu twitter'dan sonra Habertürk’te deprem oldu. Pandemi nedeniyle işten çıkarma yasağı olmasına rağmen çok mütevazi, iyi bir gazeteci,

 MHP’ye genel başkan yardımcılarından daha çok katkısı olan Bülent Aydemir MHP'nin takındığı tavır yüzünden işten kovuldu. 

‘Gücünü özgürlüğünden alan’ bir gazete Ankara temsilcisinin bir twitter' la görevinden alınmasına tepki gösteren Habertürk TV Gen Yay Yön Kürşad Oğuz istifa etti. Tartışmalara konu olan Ebru Baki'nın sunduğu ‘Para Gündem' programının yayından kaldırıldığı açıklansa da Ebru Baki, yeni gen yay yön ile işinin başındaydı.

Bir odamda Habertürk TV, diğerinde Habertürk radyo, gazetede de Habertürk TV izliyor veya dinliyordum programları sunanları da konuklarını da seslerinden tanıyorum. MHP'yi övenler de yerenler de düşmanlık seviyesinde bir eleştirenler de oluyor. Ebru Baki-Bülent Aydemir'in programında MHP'nin sert eleştirilmesine de hakarete uğradığına da rastlamadım. Yönter'in işgüzarlığı sonucu bir bardak suda fırtına koparıldı, işini doğru yapan basın çalışanları işlerinden oldu. 

Başbuğ Ülkücü hareketi gönül seferberliği olarak tanımlıyor. Bir Ülkücü bir hanıma hakaret edemez, eden olursa Ülkücü o hanımın yanında yer alır. Aydemir kimseye hakaret etmedi, hakarete uğrayan mağdur bir hanıma sahip çıktı. Eleştirilse de eleştiri cevaplandırılması gerekirken, hakaret neden yapılıyor. Bir hanıma hakaret ederek, onu savunanını ekmeğinden ettirerek seçim nasıl kazanılacak? Seçim olmayacak mı, gelecek gelmeyecek mi?

MHP düşmanı konuk seçildiği doğru değil, tartışma neden olan açıklamayı havuz medyasından Erdoğan'ın eski danışmanlarından Kemal Öztürk yaptı. Öztürk ne o konuşmasında ne de öncekilerde MHP düşmanlığı yaptı.  Öztürk, taslakta bazı çelişkili durumların olduğunu söylemesi üzerine hukukçu katılımcı sınavı çok kısa sürede bitiren öğrenci benzetmesi yapınca Ebru Baki gülüyor ki bunu sürekli yapar, gereğinden fazla gülen pozitif bir hanımdır. 

Nagehan Alçı, hem Bahçeli'yi hem de MHP'yi çok daha sert eleştirirken, ona karşı böyle bir yaptırımda bulunulmadı  ya da etkili olmadı. Alçı Doğu Perinçek'i MHP Gen Bşk'lığına uygun görürken eleştirilmiyor, ‘Şeref duyarım' diyen Perinçek eleştiriliyor. Bahçeli’nin ‘bildirici’ Amirallere attığı twitter' için Nagehan Alçı ‘Bir twitter'la amiralleri topuğundan vurdu' diyerek yaptığı benzetmeye de tepki gelmedi. MHP medyayı daha yakından takip etmeli dostunu, düşmanını doğru tespit etmeli, bindiği dalı kesmemeli.

Makale Yorumları

  • SADİ Subaşı09-05-2021 00:40

    Mehmet Bey, yazınızı dikkatle okudum ve yaşanan olayı tarafsız bir gözle yorumlamışsınız. Kutluyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar