loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Bahri Gökmen, Esenyurt’ta İstanbul Samsunlularını yıldızlaştıran isim…  

Bahri Gökmen, Samsunlu hemşerilerimizin en kalabalık bulunduğu İstanbul- Esenyurt’ta (Esenyurt, bir milyonu aşan nüfusuyla İstanbul’un en kalabalık ilçesidir.) İsdef (İstanbul Samsun Dernekleri Federasyonu), genel başkanlığı yanı sıra, ilçede faaliyette bulunan 43 il derneğinin oluşturduğu birliğin de başkanlığını yürütmüş,  STK’lar üzerinde oldukça etkili bir isim olmuştur.

Bahri Gökmen, gerek örnek çalışmaları ve gerekse ortaya koyduğu projeler ile STK yöneticiliğinde çığır açmış ve çıtayı kolay kolay ulaşılamayacak noktalara  taşımıştır.  Adeta, bir proje ve vakıf insan olarak yürüttüğü çalışmalar; hem Esenyurt ve hem de İstanbul’da ses getirmiş  ve de Türkiye’ye güçlü mesajlar vermiştir.

Bahri Gökmen, olamaz denen her bir projesini, bir sonraki proje ve çalışmaları ile daha da ilerilere taşıyabilme becerisini göstermiş, o denli sağlam bir irade ortaya koymuştur. Bahri Gökmen, derya misali vermekten, çalışıp üretmekten, son derece mutlu ve memnun olan, çok özel bir insandır.  Bahri Gökmen’in dostu, tanıdığı olmak, parayla elde edilemeyecek bir zenginliktir.

Kısaca Bahri Gökmen’i tanımaya çalışalım;

Bahri Gökmen, 1982 Samsun- Havza, Kamlık Köyü’nde doğmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır.  Avcılar Endüstri Meslek lisesi Doğalgaz, Isıtma ve Soğutma Bölümü mezunu olan Bahri Gökmen;  iş hayatına 2005 yılında, aileye ait Gökmen Isı Doğalgaz ve İnşaat şirketinde başladı ve devam etmektedir.

2008 yılında STK çalışmalarına yoğunluk veren Bahri Gökmen, İstanbul 3. Bölgede Esenyurt,da faaliyet gösteren; İstanbul Samsun Dernekler Federasyonu İsdef,de,  sırasıyla genel sekreterlik, genel başkan yardımcılığı ve 2016 yılında da genel başkan olarak görev almıştır.

2016 yılından 2019 yılına kadar,  İsdef genel başkanlığını yürüttüğü dönemde; yaptığı etkinlik ve çalışmalarla  İsdef,i, Samsunluları yıldızlaştırmaya, genç yaşta bir STK yöneticisi olarak örnek olmaya büyük gayret göstermiştir. Türk bayrakları ile donatılmış salonda, “Şehitleri Anma Programı”, “Ramazan ve Muharrem Aylarında Oruç Açma-İftar Sofraları”, “Kadınlar Günü Programı”, “Çocuk ve Gençlik Programları”;  özellikle, statta 19 Mayıs 1919 Koreografisiyle yapılan gösteri,  hemşerilerin yanı sıra büyük kalabalıkların, geniş halk kitlelerinin de ilgisini çekmiştir.  Bu çalışmalar, İstanbul-Esenyurt Belediyesi’nce de “Yılın STK ve Onur Ödülü” ile takdir edilmiştir.

43 il dernek başkanı ile Samsun’a…

Hemşeri ve dostları ile her zaman istişare etmeyi ilke edinen Bahri Gökmen, İstanbul, Esenyurt ilçesinde faaliyette bulunan 43 adet hemşeri derneğinin de ilgisine çekmiş  ve kendisini, Esenyurt İl Dernekler Birliği’nin başkanlığına getirmişlerdir.  Burada da birçok etkinliğin yanı sıra, yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek; 43 il dernek başkanı ile beraber Samsun’a 3 günlük bir “Samsun Kültür ve Turizm Gezisi” düzenlemiş; Samsun’un değerlerini, anane ve göreneklerini sekiz ilçeyi gezdirerek tanıtmıştır.

Bir çoklarının hayal dahi edemediklerini,  bir bir gerçekleştiren Bahri Gökmen; halen Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu, Samkon,un Genel Başkan Yardımcılığı görevi yürütmektedir. Bunca etkinliği, çalışmayı gerçekleştiren Bahri Gökmen şöyle sesleniyor; “Bundan sonra da,  bundan önce olduğu gibi başta hemşerilerimle istişare edip; üzerime düşen her ne var ise,  en iyi şekilde yapmaya canla başla çalışacağım. Allah rızası için; çalışmak, hemşerilerimin, dostlarımın kardeşi olmak, benim için en büyük bahtiyarlıktır.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar