loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BAŞKA SÖZE GEREK YOK

CHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Murat Şenel’den 3 Aralık’ta bu köşede yayımlanan “Bulvar Altı-Bulvar Üstü” başlıklı yazımla ilgili olarak uzunca bir yanıt geldi.

Murat Şenel, “Ben İlkadım CHP aday adayı Murat Şenel. Benim adımın geçmediği metninizi okudum. Gönül istedi ki beni de ilçe başkanımız kadar tanısaydınız da bu yazıyı öyle kaleme alsaydınız. Sanırım bu konuda hata bende. Kendimi bir dünya proje üretmeme rağmen kendi şehrime tanıtamamışım. Birkaç tane sayayım bari” diye başlayan yazısında DSİ’de çalıştığı dönemlerde Bafra, 19 Mayıs, Terme, Salıpazarı, Vezirköprü, Ladik, Çarşamba, Ayvacık’ta altında imzası bulunan projeleri sıralıyor.

“(…) İftar çadırlarında Bulvarın yukarı mahallelerine yemek veremedim ama Mert Irmağına ve bizi bekleyen tehlikeye dört yıl öncesinden dikkat çekip uyardım”, (…) Doğrudur Bulvarın üst mahalleleri beni tanımaz, hatta Bafra’da, Engiz’de, Çarşamba’da, Salıpazarı’nda temiz su içen köylüler de tanımaz” diyor ve devam ediyor:

(…) Varsın İlkadım İlçe Başkanını bulvarın üst mahallelerindeki yurttaşlar tanısın, hatırlasın. Hiç gocunmam. Çünkü iki yüz yılını Samsun’da geçirmiş köy kökenli bir ailenin ki sayısız Prof. Dr. bilim insanı yetiştirmişlerdir, üç belediye başkanı çıkartmışlardır.

Bir tanesini yakinen tanırsınız ki Yusuf Ziya Yılmaz annemin birinci dereceden kuzenidir (!). Varsın insanlar beni bilmesinler, ben ekibimle DSİ’de o kadar çok insanın hayatına tesir ettim ki omurla bu projelerimle varım.

…) CHP kökenli Samsun’un en eski ailelerinden birine mensubum. Bu nedenle varsın ilçe başka aday arasın, varsın Cemil Ciğerim adımı köşesinde yazmasın. Ama tek üzüntüm beni de tanısaydın.

(…) Sayın Cumhurbaşkanına MUSİAD Başkanı olduğu dönemde Erkan Malkoç tarafından Canik Belediye hizmet binasının açılışında kauçuk yaprağı üzerine hat çalışması hediye edilen bir kardeşinizi de bir parça tanısaydınız.(!)

(…) Belki o haberiniz de en küçük puntolarla Murat Şenel diye bahsederdiniz. Bundan çıkarılacak ders şudur. Tavuk gibi olmak lazımmış dünyada, bir yumurta yumurtlayıp mahalleyi ayağa kaldırmak gerekliymiş. Olmadı yapamadık. Kusura bakmayın kabahat sizlere kendini tanıtamayan Murat Şenel’de… “

Murat Şenel’in sitem dolu ve eleştirilecek yanı çok olan yazısını biraz kısaltarak köşeme taşıdım.

Yazının sonunda “Kusura bakmayın kabahat sizlere kendini tanıtamayan Murat Şenel’de… “ diyerek hatasını kabul eden Murat Şenel’e son sözüm.

Adaylık başvurusu yaptığınızdan ve aday adayı olarak basını da davet ettiğiniz toplantıdan haberim olmazsa ben ne yapacağım.

Başka söze gerek yok!..

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar