loading...
Samsun
DOLAR8.5382
EURO10.163
ALTIN497.72
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

BAYRAK YÜRÜYÜŞÜ VE BİR ANI

Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu Tokat'ta görevliyken çok sıkı muhabbetimiz vardı kendisiyle. Milliyet Gazetesi'nin Karadeniz Temsilciliği görevini sürdürdüğüm dönemlerde Tokat'a da gidip geliyor, haliyle bu gidiş gelişlerde rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu'na da uğruyor "hemşericilik" muhabbetinin dışında "Ülke sorunlarını, Tokat'ın sorunlarını ve çözümü için yaptıklarını konuşuyorduk.

 

Makama gittiğimde sekreterine haber verir, Vali Bey'e geldiğimi bildirmesini isterdim. Bazen de Samsun'dan hareket etmeden randevu alırdım.

Yine böyle bir Tokat seyahatim sırasında Vali Recep Yazıcıoğlu ile görüşmek için makama gitmiştim.

Bugün gibi hatırlıyorum. Makamın kapısı ardına kadar açıktı. Sekreterine "makamda değil mi?" diye sorunca "Makamda" yanıtını almıştım. "Geldiğimi haber verir misiniz, görüşmek istiyorum" deyince de "gerek yok girin" demişti.

Açık olduğu için vurmadığım kapıdan içeri girince Vali Recep Yazıcıoğlu'nun makam masasında oturup çalıştığını görünce sormuştum: Hayrola kapı neden açık?

Vali Bey başlamıştı anlatmaya:

Kapı kapalı iken vatandaşların gelip dertlerini anlatmalarını beklerdim, gelen olmazdı. Ben de “Tokat'ta vatandaşın hiç derdi yok galiba” diye düşünürdüm. Sonra kapının açılması ve açık tutulması emrini verdim. Meğer Tokat'ta insanların ne kadar çok dertleri varmış. Daha önce gelip görüşmek istediklerini, dertleri olduğunu söylediklerinde görevliler içeri salmıyor "Vali Bey toplantıda" diyorlarmış. Senin anlayacağın, kapıyı açınca Tokat'ın Valisi olduğumu anladım.

Rahmetli Yazıcıoğlu bu uygulamasını görev yaptığı tüm illerde de sürdürmüştü. İşte bu nedenle, çalışkanlığı ve kıvrak zekası ile, anında verdiği ve uyguladığı kararlar sonucu hakkında kitap yazılan ender Valilerden de birisiydi rahmetli.

DOLAR FIRLADI…

Şu dolar ne fırlama bir türlü anlamıyorum, ekonomiyi bilmediğimden midir nedir anlamıyorum. Yükseliyor sade vatandaşa oluyor olanlar, düşüyor iş adamına oluyor olanlar.

Gene yaptı yapacağını bir yükseldi piyasa allak bullak.

Motorin, otogaz ve aklınıza ne kadar ürün gelirse hepsine zam geldi. İğneden ipliğe zamlandı ülke. Bunun adını vatandaşı kandırmak için de düzenleme olarak anlatıyorlar. Hani ekonomi düzlüğe çıkmıştı?

Hani geçim sıkıntısı ve işsizlik azalmıştı.

Artık Hükümet tarafından yapılan açıklamaların hiçbirisine inanmıyorum. Bir vatandaş olarak sandık önüme geldiğinde hesap soracağım, hesap.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar