loading...
Samsun
DOLAR8.405
EURO9.9884
ALTIN489.16
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

BEDELLİ KAZIK

Samsun Büyükşehir Belediyesi  zam üstüne zam yapıyor, zam yapmaktan da bıkmıyor. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin zırt pırt zam yapması vatandaşı artık bıktırdı. Vatandaş homurdanmaya başladı, bu homurtunun sonunun pekte hayırlara vesile olmayacağı inancındayım. İnsanlar seslerini yükseltmiyorlar ve ağızlarının içinden konuşuyorlarsa yöneticiler dikkatli olmalıdır. Sessiz yığının, sesini sandıkta çıkaracağı anlamı taşımaktadır bu durum.

Samsun Büyükşehir Belediyesi kuruluşu SASKİ Mart ayı zammı ile konutlarda suyun metreküp fiyatı 4 lira 72 kuruşa, işyerlerinde ise 9 lira 33 kuruşa çıkardı. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, her ay suya zam yapılmasını eleştirdi. Sonra da Samsun'un şu anda Türkiye’de en pahalı içme suyunu kullandığını belirtip birilerinin buna dur demesi gerektiğine dikkat çekti. Buna dur ne zaman denilecek ve kim diyecek? Canı zamlardan yanan vatandaş sandık önüne geldiğinde bu günleri hatırlayıp oyunu ona göre kullanacak. Büyükşehir zam yapmayı bırakmıyor bir de vatandaşı gerçekten amiyane tabirle kazıklıyor.

Bu nasıl mı oluyor anlatayım:

Sabah evden çıktım. Sokak kapısından çıkmadan posta kutusuna  baktım. Faturalar gelmiş okumak için alırken Samsun dışında olan komşumun faturasını da gördüm. Evde  su kullanılmıyor ancak faturada ödemesi gereken ücret yazıyor. Acaba SASKİ ne ücreti alıyor kullanılmayan sudan diye merak ettim ve baktım. Faturayı okudum, alınan ücret kullanılan suyun değil faturanın okuma bedeliymiş. Kısaca Belediye’nin görevlileri gelmişler harcanan suyun bedelini değil de vatandaşa saat okuma bedelini yazmışlar.

Bana ne kardeşim, senin personelin maaşını almıyor mu, alıyor, o zaman görevini yapacak ve gelip harcanan suyun metreküpünü ve ücretini yazacak faturaya, “Saat okuma bedeli yazacak”. Saatım belediye kurumu tarafından okunuyor, bedeli vatandaştan alınıyor. Bu tamamen bir soygundur. Adaletsizlik ve hatta vatandaşın cebindeki parayı gaspetmektir. Daha da açıkçası hırsızlıktır. Su fiyatlarına yapılan zam yetmezmiş gibi ellerini cebimizden de çıkarmıyorlar, sanki görevli benim adıma çalışıyor da parasını benden alıyor gibi. Fatura okuma bedellerinin kaldırılması için buradan bir kapmanya başlatmak istiyorum. Sizler de karşıysanız bu uygulamaya tepkinizi göstermek için Büyükşehir Belediyesi SASKİ kurumuna ve Tüketici Koruma Derneklerine başvurun. Bizler vatandaş olarak hakkımızı aramak durumundayız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar