loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BELEDİYELER

Samsun’un ilçeleri;

19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent.

Alaçam ve Asarcık MHP’li, Atakum CHP’li, İlkadım İYİ Parti’li, geriye kalan 13 ilçe belediyesi de AKP’li belediye başkanları tarafından yönetiliyor.

 

ORC Araştırma Şirketi Türkiye genelinde Yerel Yönetimler Performans Araştırması yaptı.

Araştırma 30 Büyükşehirde 01-15 Ağustos 2020 tarihleri arasında 23.200 katılımcı ile, yüz yüze anket ve bilgisayar destekli telefon görüşmesi (CATI) yöntemi ile gerçekleştirildi.

 

En başarılı büyükşehir ilçe belediye başkanlarını açıklandı.

En başarılı ilk 10 listede Samsun’dan bir belediye başkanı göremedik.

Adana Çukurova, Ankara Mamak, İstanbul Eyüpsultan, Konya Selçuklu, Kocaeli İzmit, Aydın Nazilli, Ordu Fatsa, Mersin Erdemli, Denizli Pamukkale ve Malatya Yeşilyurt belediye başkanları sırasıyla ilk 10’u paylaştı.

 

ORC Şirketi Türkiye genelindeki araştırmasının yanı sıra Karadeniz Bölgesi’ndeki Büyükşehir ilçe belediye başkanlarının performans araştırmasını da yaptı.

İlk üç sırada AKP’li Ordu Fatsa, Trabzon Ortahisar, Samsun Vezirköprü, 4’ncü sırada İYİ Parti’li Samsun İlkadım yer aldıktan sonra 5’nci sırada da yine bir başka AKP’li Ordu Altınordu belediye başkanları yer aldı.

 

Samsun’daki ilçe belediye başkanları ORC’nin Türkiye genelinde ilk 10 sırada yer bulmazken, bölgesel araştırmada İlkadım ve Vezirköprü yer almayı başardılar.

ORC araştırmasına bakılırsa 31 Mart seçimlerinden bu yana geçen bir yılı aşkın zaman içerisinde Karadeniz Bölgesi’nde Samsun’dan yıldızı parlayan belediye başkanları İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis oldu.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar