loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

BİR ADAY ARANIYOR...Mustafa Demir’in Bayındırlık Bakanlığı’ndan alınmasından sonra “Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacak” ifadeleri dolaştı durdu.Hatta Sayın Demir neredeyse günlerinin tamamını Samsun’da geçirir hale geldi.Sonrasında Cemal Yılmaz Demir için de aynı cümleler söylendi.Bu iki milletvekilinden hangisinin daha şanslı olabileceği yolunda kafa patlatanlar da olmadı değil.Ne oldu bilmiyorum Sayın Mustafa Demir’in “Aday olmayacağı” ifadeleri kulaktan kulağa fısıldanmaya başlandı, hatta bu ifadeler gazete sütunları4na bile düştü.Bu sıralarda başka neler söylenmedi ki.“Mustafa Demir ile Cemal Yılmaz Demir birlikte Samsun’dan Ankara’ya dönerlerken, Cemal Yılmaz Demir “Aday olacak mısın?” diye sormuş, Mustafa Demir de “Hayır sen ol” cevabını vermiş. Bundan sonra da Cemal Yılmaz Demir aday olacağını söylemiş.” Denilmeye başlandı. Bu cümleler dolaylı ya da direkt olarak Samsun’da basın mensuplarına anlatıldı.Bu yolla da sanırım Sayın Cemal Yılmaz Demir “tek başına” aday olacak denilerek aslanların önüne yem olarak atılmak istendi.Sayın Cemal Yılmaz Demir’in bu güne kadar “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağım” şeklinde bir açıklamasına şahit olmadım.Bu elbette aday olmayacağın anlamı da taşımaz.İlin tamamında köy kasaba gezmesi de “Aday olacağı” anlamı taşımayacağı gibi.Neler konuşulmuyor ki?Bakan Sayın Suat Kılıç’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday yapılacağı, olmazsa bile Samsun’a kaydırılacağı, Canik Belediye Başkanı Sayın Osman Genç’in Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday yapılacağı, Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Aslan Karanfil’in de Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için potansiyel aday olduğu da konuşuluyor siyasi kulislerde.Ancak Ne hikmetse “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Ziya Yılmaz’ın bir dönem daha Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday yapılıp yapılmayacağı” konusunu kimse hatırına bile getirmiyor, neden?

SASKİ TAŞINIYOR MU?

Samsun Büyükşehir Belediye binasının içinde yer alan SASKİ’nin, Elektrik Kurumu’nun çıktığı iş merkezine taşınacağı söyleniyor.Bu konuda açıklama yapıldı mı bilmiyorum, atlamış da olabilirim.Ancak Samsun artık büyük şehir, haliyle Büyükşehir Belediyesi de kabuğuna sığmıyor olabilir.SASKİ’nin boşaltacağı yere yeni birimler eklenebilir.İyi güzel de madem Samsun Büyükşehir o binada kalmakta ısrarlı, neden sökülen mermerlerin yerine yenileri konulmuyor da bina o şekilde tutuluyor?Bir problem varma bir yıldan beri çözülemedi mi?Bırak Saathane Meydanı’nı sen önce binanı düzelt demezler mi sonra!!!! 28 ŞUBAT MESAJI MI?Bu tarihle ilgili birkaç satır da ben yazayım dedim. O günleri yaşayanlardan birisi olarak hem de.Çevreme bakıyorum da birkaç gündür bu konuyla ilgili konuşmayan kalmadı.Ne hikmetse konuşanlar hep “Ben de 28 Şubat Mağduruyum” ile başlıyor.Bu cümle ile konuşmaya başlamak acaba bir yerlere mesaj vermeyi mi amaçlıyor?

YILMAZ’IN SEVDİĞİM TARAFI

Samsunspor Kulübü Başkanı Kazım Yılmaz’ın sevdiğim taraflarından birisi moralini bozmaması. Ya da moralini bozsa da bunu karşısındakine hissettirmemesi, içine atması…Samsunspor’un lig fikstüründe bulunduğu yer belli.Küme düşmemesi için çok büyük şans ve de mucize gerekiyor.Ancak futbol bu, o mucize bazen gerçekleşiyor.Başkan Yılmaz da o mucizeye inananlardan birisi olmalı ki “Küme düşme aklımızda yok” diyor.Bir işi başarabilmek için en büyük etken “Başaracağına inanmaktır” derler. Yılmaz da Samsunsor’un düşmeyeceğine inanıyor ki bu cümleyi söylüyor.Bize de inanmak ve inşallah demekten başka bir şey kalmıyor.

GÜNÜN FIKRASI

Bir Amerikalı ile Japon safariye çıkmışlar. Her ikisi de son teknolojik silahları da birbirlerine nazire yapmak için yanlarına almışlar. Derken uzaktan bir aslan görünmüş. Amerikalı lazer tüfeğini doğrultmuş ve aslana ateş etmiş. Ama karavana. Hemen Japon uydudan yönlendirmeli tüfeğini doğrultup ateş etmiş. Fakat o da karavana. Aslan bizimkileri fark edince üzerlerine doğru gelmeye başlamış. Amerikalı bir yudum viski içip acı sonu beklemeye başlamış. Japon hemen botlarını çıkarıp spor ayakkabılarını giymeye başlamış. Amerikalı sormuş: -Ne o, aslandan hızlı mı koşacaksın? -Yoo, senden hızlı koşsam yeter.

GÜNÜN SÖZÜ

Öfkeli olduğunda yaptığın konuşma, her zaman teessüfle hatırlayacağın en güzel konuşman olur. Ambrose Bierse

DUVAR YAZISI

Ateş olmayan yerde yangın çıkmaz

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar