loading...
Samsun
DOLAR8.1279
EURO9.8082
ALTIN461.35
TAHSİN ÇAYIROĞLU

TAHSİN ÇAYIROĞLU

Mail: tcayiroglu@sgk.gov.tr

BİR MOLA

Bundan tam beş yıl önce büyük bir heves ve heyecanla “merhaba” diye başladığım köşe yazıma bugün ne yazık ki, kurumsal anlamda elimde olmayan nedenlerden dolayı büyük bir üzüntü ve sükûnetle  “elveda” demek durumunda kaldım. 

Bilindiği üzere memuriyetten dolayı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 7 nci ve 15 inci maddeleri uyarınca köşemdeki makale ve denemelerde basın açıklaması ya da demeçte bulunmadığım gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi ideolojisi dışında siyasi hiçbir paylaşımda da bulunmadım. Belki beni en çok mutlu eden de bu olmuştur. Devletin omurgası olarak değerlendirdiğim memuriyet mesleğini daima partiler üstü olarak görmüşümdür. Ki bunun verdiği bilinçle okurlarımın karşısına bilgi içerikli sosyal, tarih ve genel kültür konuları ile çıktım.  

Sistemli olarak sürekli yazı yazmanın kolay olmadığına gazetenin değerli köşe yazarları ve çalışanları şahit olmuştur. Her hafta bir konu bulmak, araştırma yapmak ve onu kâğıda dökmek gerçekten emek isteyen bir çalışmadır. Dolayısıyla beş yıllık koca bir basın ve yayın hayatımda bir anlamda mesai birlikteliği yaptığım ve benden hiçbir şekilde desteklerini esirgemeyen Genel Yayın Yönetmeni Sayın Aziz Yener CABBAR başta olmak üzere yazı işleri müdürleri Sayın Zekeriya FIRAT, Sayın Ergin Caner CABBAR ve Sayın Davut AKTAŞ ile yayın kurulu üyeleri ve diğer çalışanlara teşekkürü bir borç bilirim.  

İlk defa yazmaya başladığım 16 Haziran 2015 tarihinden bu yana 255 adet köşe yazısı yazdığım gazetemden ayrılmanın buruk üzüntüsü içinde geçici olduğu söylenen “elde olamayan nedenlerin” sona ermesinden sonra umut ediyorum ki, yeniden görüşmek dileğiyle, ELVEDA.

Bu vesile ile her ne kadar sürç-i lisan ettiysek, affola…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar