loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BİR TATLI ‘HUZUR HAKKI’ ALDILAR

Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (SAMULAŞ) Genel Kurul toplantısı 23 Mart 2020 tarihinde yapıldı.

21 sayılı genel kurul kararı 2 Nisan 2020 tarih ve 10050 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlandı.

SAMULAŞ Genel Kurulu’nda alınan kararlara göre yönetim kurulu üyeliklerine seçimler de gerçekleştirildi.

Seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri arasında yapılan görev dağılımında Enver Sedat Tamgacıyeniden genel müdür olarak tekrar atandı.

Yönetim Kurulu üyelerine (istekleri doğrultusunda) net 5’er bin lira aylık ücret (huzur hakkı) ödenmesine de karar verildi.

3 yıllığına yönetim kurulu üyeliğine seçilen üyeler arasında Büyükşehir Belediye Meclisi’nin AKP Grup Başkanvekili görevindeyken sosyal medya hesabından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaret içeren paylaşımlar yapan, ADD tarafından açılan davada 1 yıl hapis cezasına çarptırılan ve cezası 10 aya indirildikten sonra hükmün açıklanması ertelenen, partisi AKP tarafından disiplin kurulu kararı ile AKP’den ihraç edilen Hasan Uzunlar da yer aldı.

Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram’ın ikametgahının Kocaeli Başiskele olarak gözükmesinin yanı sıra ortak dışı seçilen Şenol Yıldız’ın da İstanbul Başakşehir’de ikamet etmesi dikkat çekti.

Yeni Yönetim Kurulu üyeliklerine 3 yıllığına Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı adına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Bölgesel Ekonomik Kalkınma Anonim Şirketi adına AKP Büyükşehir Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, Samsun Özel Halk Otobüsleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk, Samsun Kültür Turizm Ticaret Anonim Şirketi adına SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Samsun Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi adına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Ortak dışından Başakşehir/İstanbul adresinde ikamet etmekte olan Şenol Yıldız seçildi.

Yönetim Kurulu üyeliğine 3 yıllığına seçilen yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yaptı. Yönetim Kurulu Başkanlığına Mustafa Demir, başkan vekilliğine İlhan Bayram seçildi. Görev dağılımında Yönetim Kurulu’nda Nihat Soğuk, Şenol Yıldız, Hasan Uzunlar üye olarak görevalırken, Enver Sedat Tamgacı da Genel Müdür seçildi.

Yönetim Kurulu Başkanı veya başkan vekili yanında, yönetim kurulu üyelerinden Hasan Uzunlar, Şenol Yıldız ve Nihat Soğuk’tan herhangi birisinin birlikte şirket unvanı altına atacağı imzaları ile (iki imzalı) şirketi müştereken temsil ve ilzama ahsu kabza yetkili kılınmasına oy birliği ile karar verildi. Yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak atanan Enver Sedat Tamgacı’nın şirket unvanı altına atacağı imza ile şirketi münferiden temsil ve ilzama ahsu kabza yetkili kılınmasına da oy birliği ile karar verildi.

Bütün ortakların isteği doğrultusunda gündeme ilave olarak başkanlık divanına verilen önergeye göre Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demir, başkan vekili İlhan Bayram, yönetim kurulu üyesi ve genel müdür Enver Sedat Tamgacı ile yönetim kurulu üyeleri Hasan Uzunlar, Nihat Soğuk ve Şenol Yıldız’a net 5 bin TL aylık ücret (huzur hakkı) ödenmesine oy birliği ile karar verildi.

23 Mart 2020 tarihinde yapılan 21 sayılı genel kurul kararı 2 Nisan 2020 tarih ve 10050 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde yayınlanmasında rağmen, SAMULAŞ’ın resmi internet sitesinde yönetim kurulu üyelerinin kimlerden oluştuğu bilgisi “Güncelleniyor” şeklinde gösterildi.

Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin (SAMULAŞ) ayrıca 26 Haziran 2020 tarihinde almış olduğu kararla 8 Ağustos 2020 tarihinde olağanüstü genel kurulunu da gerçekleştirdi. Olağanüstü Genel Kurul’da sermaye artış işlemleri de karara bağlandı.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar