loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BİR TATLI HUZUR (HAKKI) ALMAYA GELENLER

SAMULAŞ A.Ş., Samsun Büyükşehir Belediyesi iştiraki olarak 2010 yılında kuruldu.

Şehir içi toplu taşıma sistemi ve ilintili lojistik türlerini de kapsamına alarak hizmet veren bir ulaşım şirketi.

SAMULAŞ, Hafif Raylı Sistem, Şehiriçi Otobüs, Teleferik, Otopark ve Samsun’da entegre bilet sistemi işletimi faaliyetini yürütüyor.

SAMULAŞ’ın resmi internet sitesinde yönetim kurulu üyelerinin kimler olduğu gözükmüyor.

Önceden vardı, nedense kaldırıldı.

Bildiğim kadarıyla SAMULAŞ’ın 23 Mart 2020 tarihinde yapılan genel kurulunda yönetim kurulu üyeliklerine 3 yıllığına Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı adına Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Bölgesel Ekonomik Kalkınma Anonim Şirketi adına AKP Büyükşehir Meclis Üyesi Hasan Uzunlar, Samsun Özel Halk Otobüsleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına Büyükşehir Belediye Meclis Başkanvekili Nihat Soğuk, Samsun Kültür Turizm Ticaret Anonim Şirketi adına SAMULAİ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, Samsun Anakent Turizm Ticaret Limited Şirketi adına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Ortak dışından Başakşehir/İstanbul adresinde ikamet etmekte olan Şenol Yıldız seçilmişlerdi.

Bütün ortakların isteği doğrultusunda gündeme ilave olarak başkanlık divanına verilen önergeye göre Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demir, başkanvekili İlhan Bayram, yönetim kurulu üyesi ve genel müdür Enver Sedat Tamgacı ile yönetim kurulu üyeleri Hasan Uzunlar, Nihat Soğuk ve Şenol Yıldız’a net 5 bin TL aylık ücret huzur hakkı ödenmesine oybirliği ile karar verilmişti.

Söz konusu bu kararla Büyükşehir başkanı, genel sekreter ve genel müdürün belediyeden aldığı maaşlarına artı 5’er bin lira huzur hakkı ücreti de eklenmişti.

İki yıl önce 10 Kasım’da Atatürk’e, daha sonra da Cumhur İttifakı ortağı olan MHP’ye sosyal medya hesabından hakaret eden AKP’li meclis üyesi Hasan Uzunlar hakkında partisi, kınama cezası verip grup başkanvekiliğini elinden almıştı.

Tepkilerin devam etmesi üzerine kesin ihraç talebi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edilen Hasan Uzunlar, partiden de ihraç edilmişti.

AKP’den ihraç edildikten sonra Samsun Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği devam eden Uzunlar’ın 5 bin TL huzur hakkıalmaya devam ettiği öğrenilmişti.

Bu görevi hala devam ediyor mu etmiyor mu onu da bilemiyoruz.

Çünkü SAMULAŞ’ın resmi internet sitesinde önceden var olan yönetim kurulu üyelerinin isimleri nedense kaldırıldı.

Kamuoyundan gizlendi.

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ocak ayı olağan birleşiminde CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, “Şirketlerin faaliyetlerini veya kimler huzur hakkı adı altında maaş alıyor bilemiyoruz” demişti.

SAMULAŞ’a bir tatlı huzur (hakkı) almaya gelenlerden bilebildiklerim bu kadar.

Değişiklik yapıldıysa, açıklama yapmak da SAMULAŞ’a kalıyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar