loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BİRAZ CİDDİYET

CHP Samsun İl Başkanlığı, ilçe başkanları ve Karadeniz Bölgesi’ndeki CHP’li Belediye Başkanları ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek amacıyla 18 Kasım Çarşamba günü ortak basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP İl ve ilçe başkanları ile belediye başkanları organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelttiği tehdit ve hakaretlere ortak açıklama ile tepki gösterdi.

Basın açıklamasını CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel okudu.

Türkel açıklamasının sonunda “Karadeniz’i temsil ettiği iddiasıyla yeraltından siyasete müdahale etmeye yeltenen karanlık ellerin şunu bilmesi gerekiyor. Karadeniz biziz, çünkü biz halkız. Genel Başkanımızın sonuna dek arkasındayız” dedi.

Toplantıya Karadeniz Bölgesi’nden CHP’li 13 belediye başkanı katıldı, katılamayan başkanlar da desteklerini mesaj yoluyla iletti.

Buraya kadar her şey güzel.

Gelelim düzenlenen toplantının güzel olmayan tarafına.

CHP Samsun İl Başkanlığı tüm toplantılardan medyayı bir gün öncesinden bilgilendirirken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklamasında sessiz kaldı.

Destek açıklaması için bölgedeki CHP’li belediye başkanları Samsun Atakum’da yapılacak toplantıya davet edilmiş.

Toplantının yeri, saati ve tarihi belirlenmiş.

Belediye başkanları bulundukları ilden, ilçeden yola çıkmış Samsun’a gelmiş.

CHP İl Başkanlığı’ndan toplantı ile ilgili medyaya bir bilgilendirme yapılmamış.

Bu görev son dakikada Atakum Belediyesi’ne verilmiş olacak ki; saat 14.30’da yapılacak toplantıya daveti belediye saat 14.06’da e-posta ile şöyle yaptı:

“Değerli basın mensupları;
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Örgütü ve Karadeniz’deki CHP’li Belediye Başkanları bugün saat 14.30’da Atakum Belediyesi Kültür ve Eğlence Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vermek amacıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirecek. Basın açıklamasına katılımınızı diler çalışmalarınızda kolaylık dileriz.”

Davet 14.06’da ulaşmış, toplantı saat 14.30’da.

Git gidebilirsen, daha doğrusu yetişebilirsen!

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel Samsun’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu temsil ediyor.

Kılıçdaroğlu ile ilgili yapılacak açıklamaya basın davetini de CHP İl Başkanlığının toplantı kararı alındığı zaman yapması gerekiyor.

Yani belediye gibi 20-25 dakika kala değil!

Bu konuyu sorgulamak da İl Başkanı Türkel’e düşüyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar