loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

BİRAZ SAMİMİ OLALIM

İstiklal Marşımızın yazılışı ve yazan Mehmet Akif Ersoy anıldı.

AKParti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, '12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sayın Karaaslan mesajında “İstiklal Marşı dünyaya verilen en güçü mesaj” dedi.

İstiklal Marşımızın yüzüncü yıldönümü için marş çeşitli yerlerde liderler ve başkanlar tarafından okundu.  Karaaslan “Korkma” seslenişiyle başlayan Milli Marşımızın geçmişimizin olduğu kadar geleceğimizin de rehberi olduğuna vurgu yaptı.

Samsun’da yaşadığım evimim hemen karşısında bir ilkokul var. Yıllardır her pazartesi günü  okul döneminde mini mini öğrenciler okulun bahçesinde  korkma ile başlayan İstiklal Marşını  hep bir ağızdan okurlardı.

Ancak uzun bir süredir İstiklal Marşı artık o okulun bahçesinde pazartesi günleri okunmuyor, neden? Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı İstiklal Marşı’nın okunmasını uygun görmüyor. Sadece o okulda değil hiçbir okulda okunmuyor İstiklal Marşı. Hafta içinde de TÜRK’ÜM DOĞRUYUM ÇALIŞKANIM” demiyor öğrenciler. Çünkü yasak. Daha önce bunları yasaklayanlar, dün İstiklal Marşı’nın yüzüncü yılını kutladı. Kutlarken de TV ekranlarında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülük etti.

Kimse kan ile yazılmış bu marşı siyasi amaçlarına alet etmemelidir. Yapılması gereken pazartesi günleri okullara girişte İstiklal Marşı’nın yeniden okunmaya başlanmasını başlatmaktır. O zaman dün İstiklal Marşı ile ilgli ahkam kesenlerin hangi ölçüde samimi olduklarını bunu önümüzdeki seçimler için duygu sömürüsü yapıp yapmadıklarını  öğreneceğiz hep birlikte. Hiç olmazsa bu konuda biraz daha samimi olunmalıdır.

HANCIOĞLU’NDAN SERT ÇIKIŞ

CHP Parti Meclsi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun’un kırsal mahallelerinde yaşanan internet sorununu TBMM gündemine taşıdı. Hancıoğlu bir soru önergesi verdi ve cevap istedi. Hancıoğlu cevap verilmemesi sonrasında da "Kırsal mahallelerde internet yok, bakanlığın umrunda değil. Samsun'u yok saydınız, evlatlarımızın geleceğiyle oynadınız " dedi.

Evet Samsun’un kırsalında çoğu yerde internek yok. Yani okullara gidemeyen öğrenciler evlerinde uzaktan eğitime katılacaklar ancak olanakları yok. Ellerindeki cep telefonlarıyla Milli Eğitim Bakanlığının sitesine, derslere bağlanmak istiyorlar ancak telefonlarındaki internet de yeterli olmuyor. Yeterli olmayınca ek paket alıyorlar ve ücret ödüyorlar. İktidarın işi gücü vatandaşa yardım etmek değil şirketlerin karlarına kar sağlamalarına yardımcı olmak. Samsun Büyükşehir aynı zamanda da bütünşehir. Kısaca ilçelerin kırsallarındaki öğrencilere yardımı da düşünmek durumundadır. Gözden kaçmış olabilir o nedenle hatırlatayım dedim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar