loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
REMZİ KOZAL

REMZİ KOZAL

Mail: remzi@hedefhalk.com

Birlik olma zamanı

Yerel seçimler ile ilgili bir taraftan adaylar belirlenirken diğer taraftan da çeşitli spekülasyonlar ve girişimler devam ediyor.  Anlaşılan o ki, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı olarak, bir anlamda iki parti, seçimlere gidiyoruz.

Allah memleketimiz ve milletimiz için hayırlısını nasip eylesin.  Seçimi kazanacak adaylar aynı zamanda Başkanlık sisteminin mahalli idarelerdeki ilk seçilmişleri olacaklar. Başkanlık sisteminin oturması ve kökleşmesi yolunda çok önemli bir adım daha atılmış olacaktır.

Stk’lar sonuç alıyor

Bu çerçevede öne çıkan yapılanmalardan birisi de STK’lar olmaktadır. Özellikle büyükşehirlerdeki hemşehri  dernekleri ,  kalabalık ve güçlü yapıları gereği,  etkin lobi yaparak sonuç alabilmektedirler. İyi organize olan, birlik ve beraberliği sağlayabilen hemşehriler güçlerinin çok daha ötesinde olumlu sonuçlar alabilmektedirler.

Bu konuda İstanbul’da,  Trabzon ve Rize başı çekmektedir.  Her iki ilin de İstanbul’daki hemşehri topluluğu Samsunlulardan daha az olmasına rağmen etkinlikleri çok çok daha fazladır. Bu eksikliği Samsun STK’larının birlik beraberlikteki zayıflıkları ve yönetici durumundakilerin becerilerinde aramak gerekir.   Mesele suçlu aramak değil tabii, ancak gelinen nokta her şeyi ortaya koyuyor.  Amacımız Trabzon ve Rize ile yarışmak ta değildir. Bir örnek olsun diye belirtmek istedim.

Samsun adına yola çıkmış

Bu seçimler bir noktada buğdayın harmanda dövülmesi zamanıdır.  Samsun adına yola çıkmış olan topluluklar, platformlar, dernekler, federasyonlar vs. İstanbul’da bulundukları bölgelerde ne kadar seçilmişi idarelere taşıyacaklardır. Güç göstergesi budur. Yıllardır verilen emeğin, bir noktada sonucu da,  alınmış olunacaktır.

Yüzbinlerce  hemşehrimiz  ve yüzlerce STK’mız var diye övünmek hiçbir şey ifade etmez,  eğer ki; bulunduğumuz yerde içimizden birilerini yerel yönetimlere taşıyamamışsak.  Bu arada belediye başkanlığı için adaylar belirlendi ve maalesef iç acıcı bir sonuç alamadık.

Belediye meclis üyesi adayları

Şimdi belediye meclis üyesi adayları belirleniyor.  Buradan İstanbul’da Samsun adına yola çıkmış bütün STK yöneticilerine sesleniyorum. Egonuzu, kişisel hesaplarınızı bir tarafa bırakın ve topyekün en iyi sonucu almak için birlikte çalışın. Aksi halde sizlere ihtiyaç kalmayacaktır ve STK olma anlamını yitirecektir. Kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Artık hiç kimse inanmıyor ve her geçen gün güven azalıyor… Bu bir son şans olabilir.

Bu meyanda her türlü desteğe hazırım ve sonuç almak için canla başla çalışıyorum, çalışacağım. Çok değerli başkanlardan da isteğim;  yanlışlarımızdan, eksikliklerimizden ders almış olarak doğru olanı yapmak yolunda çaba sarf edilmesidir.  Ben inanıyorum ki; Samsunlular, İstanbul’da da, Bursa’da da, Ankara’da da ve bulundukları diğer şehirlerde de en iyi seçim sonuçlarını alacaklardır. Böylece hem demokrasiye sahip çıkmış ve hem de memlekete hizmet noktasında birikim ve deneyimlerini kullanabileceklerdir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar