loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BORÇ YİĞİDİN KAMÇISI

31 Mart için geri sayım devam ediyor.

Samsun’da tüm gözler Büyükşehir ile birlikte İlkadım ve Atakum’a çevrildi.

Yerel seçim heyecanı salt Büyükşehir, İlkadım ve Atakum’la sınırlı değil Samsun’un diğer tüm ilçelerinde de devam ediyor.

Ancak en büyük iki ilçe İlkadım ve Atakum’da heyecan daha başka oluyor.

İlkadım’da Cumhur İttifakı Adayı Erdoğan Tok ile Millet İttifakı Adayı Necattin Demirtaş saha çalışmalarını gündüz-gece demeden sürdürüyor.

İki aday da yarışı önde bitirmenin hesabını-kitabını yapıyor.

Atakum’da ise Cumhur İttifakı Adayı Zihni Şahin ile Millet İttifakı Adayı Cemil Deveci de diğer ilçelerde olduğu gibi kollar sıvayarak kalan 21 günü en iyi şekilde bitirmenin çalışmasını sürdürüyor.

Ancak Atakum Belediye Başkanlığını kim kazanırsa kazansın, mazbatasını alan koltuğa oturduğu zaman masasında “borç” dosyası ile karşılaşacak.

Belediyenin 180 milyon TL borcu bulunuyor.

Bunun 47 milyon TL’si “kısa vadeli borç” olduğu için 2019 yılı içerisinde yani 8 ayda ödenmesi gerekiyor.

21 gün sonra koltuğu devredecek olan Belediye Başkanı İshak Taşçı, birkaç aydır maaşlarını doğru dürüst alamayan İmar İnşaat Limited Şirketi’nde 466’sı daimi işçi kadrosunda olmak üzere 830 işçiye ödeme yapabilmesi için Belediye Meclisi’nden “borçlanma yetkisi” istedi.

AKP ve MHP’li Belediye Meclis üyelerinin verdiği oylarla bu yetki Belediye Başkanı Taşçı’ya verildi. Taşçı alacağı 2 milyon TL ile işçilerin maaşlarını ödeyecek.

Bilindiği gibi Kasım ayında yayımlanan Sayıştay Raporu’nda 2017 yılı sonu itibariyle Atakum Belediyesi’nin yasal borçlanma sınırını 49 milyon aştığı belirlenmişti.

Atakum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Mustafa Tüfek, Zihni Şahin ve Cemil Deveci’ye, “Hangisi kazanırsa kazansın, belediyenin İmar İnşaat Şirketi’nin mal varlığını tespitle devir alsın. Yoksa sonra başları çok ağrıyabilir”demişti.

Bu durumda bize de “borç yiğidin kamçısıdır” demek kalıyor!

Çünkü gerisi koltuğa oturacak belediye başkanını ilgilendiriyor…

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar