loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BÖYLE BİR SÜREÇTE ÇOK YANLIŞ OLDU!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı her açıklamasında “temas, mesafe, izolasyon” konularının önemine şu sözlerle değiniyor:

“Bu üç kelime hayati önemde. Temas içinde olmayacağız, araya mesafe koyacağız, kendimizi izole edeceğiz. Bilgi sürekli gelişiyor. İzolasyon konusu, her gün daha fazla önem kazanıyor”

Çünkü tıp böyle diyor.

Eğer bu temel kural uygulanmazsa diğer tedbirler bizi koruyamaz.

Trafik haftalarında şöyle dikkat çekiliyor:

“En iyi huy, trafik kurallarına uy!”

Yaşadığımı şu günlerde de bize düşen görev “En iyi huy, sağlık kurallarına uy!” oluyor.

Sağlık Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüsle mücadele için başlattığı yeni iletişim kampanyası da tüm televizyon kanallarında, radyolarda ve internet mecralarında da eş zamanlı olarak yayımlanıyor.

Vatandaşları koronavirüse karşı alınması gereken tedbirler hakkında bilgilendirmek ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla hazırlanan kampanyada, medikal drama kategorisindeki iki dizinin başrol oyuncuları yer alıyor.

Televizyon için hazırlanan kamu spotunda koronavirüs riskine karşı alınması gereken önlemleri, “Mucize Doktor” dizisinde “Doktor Ali Vefa” karakterini canlandıran Taner Ölmez anlatıyor.

Yurt dışı dönüşlere dair uyarılar ise “Hekimoğlu” dizisinin başrol oyuncusu Timuçin Esen tarafından yapılıyor.

Yurttaşlar uyarıları dikkatle dinliyor.

Bu arada TBMM’de görüşülen “Doktora Şiddet Yasası” reddedilmiş.

Mali Müşavir, Bağımsız Denetçi, Siyaset Bilimci Dr. Atila Tekcan, bu konuya tepkisini sosyal medya hesabında şöyle göstermiş:

Doktora şiddet yasası AKP ve MHP Oylarıyla reddedildi. Sağlık çalışlarına alkış yapmışsanız lütfen alkışlarınızı geri alın. Görev şehidi olan sağlık çalışanlarımıza rahmet de okumayın, sizin dualarınız eksik kalsın, bir daha sağlık emekçileri için süslü süslü laflarda etmeyin, halkımız da, sağlıkçılarımızda artık kimin ne olduğunu anladı. Bu ara şunu da söyleyeyim olur da hastaneye filan düşersiniz sakın ha Şiddet yasasının çıkması için hayır oyu verdim demeyin, merak etmeyin o sağlıkçılarımız işlerini gene de düzgün yaparlar ama siz çok mahcup olursunuz. Kalın şimdi sağlıcakla.”

Uzun lafın kısası, millet can derdindeyken Doktora Şiddet Yasası’nın reddedilmesi böyle bir süreçte çok yanlış oldu!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar