loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BU FOTOĞRAF 108 LİRA

Başlık okuyucuları yanıltmasın!

Atatürk Anıtı önünde fotoğraf çektirenler 108 lirayı Anıt Park’taki fotoğrafçılara ödemiyor!

Verilen kısa bir mola sırasında Anıt Park’ta bulunan Atatürk Anıtı’nda grup halinde çektirilen fotoğraf tur otobüs sürücülerine 108 liraya mal oluyor.

Çünkü Büyükşehir Belediyesi Atatütk Anıtı önündeki cebi kaldırınca, Atatürk Anıtı’nda çekilen fotoğraflar için tur otobüslerinin sürücüleri 108 lira “park yasağı ihlali” cezası ödüyor!

Olay garip ama gerçek!

Karadeniz turuna çıkarak yerli ve yabancı turistleri taşıyan tur otobüsleri Samsun’dan geçiş güzergahında bulunan Atatürk Bulvarı üzerindeki Anıt Park’ta kısa bir mola vererek, turistlerin Atatürk Anıtı’nda fotoğraf çektirmelerine olanak sağlıyor.

Yol kenarına park yapan tur otobüslerinin yol şeridini daralttığını ve trafiği tehlikeye soktuğunu dile getiren trafik polisleri daha önce bu alanda park ceplerinin bulunduğunu fakat daha sonra bu ceplerin kaldırıldığını söyleyerek tur otobüsleri sürücülerine 108 lira para cezası kesiyor.

Anıt Park’ta park edenlere ceza kesilmesi üzerine çok sayıda tur otobüsleri Anıt Park önünde durmayarak yoluna devam ediyor.

Böyle olunca çok sayıda turist Atatürk Anıtı’nı göremiyor!

Atatürk Anıtı önünde anı olarak saklayacağı fotoğrafı çektiremiyor!

Trafik polisleri 5-10 dakikalık “fotoğraf parkı”için Fuar Caddesi’ni gösteriyor.

Bilhassa yerli turistlerden gelen yoğun istekler üzerine bazı tur otobüslerinin sürücüleri “park yasağı ihlalini” göze alarak kısa bir mola veriyorlar!

Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu da bu park konusuna önemli bir ayrıntıyı dile getirerek dikkat çekiyor.

Memişoğlu; Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Bulvarı’ndan giriş yasağı bulunmasına rağmen, yeni yaptığı yol kenarı peyzaj düzenlemesini bozmak sureti ile hem de ağaç sökerek özel bir hastaneye cep düzenlemesi yaptığını hatırlatarak şöyle diyor:

“Turizm şehri yapacağız dediği Samsun için turist taşıyan otobüslere Anıt önündeki cebi gereksiz görmüştür. Bu mudur sizin vizyonunuz? Özel hastaneye tanınan ayrıcalık Atatürk Anıtı önüne de tanınmalıdır. Derhal turist otobüsleri için cep açılmalıdır.”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar