loading...
Samsun
DOLAR8.115
EURO9.7806
ALTIN462.00
HAKAN ATİLLA GÖKBİLGİN

HAKAN ATİLLA GÖKBİLGİN

Mail: ref55gokbilgin@gmail.com

BU KAÇINCI KIRMIZI!

Müsabakanın hakemi İzmir Bölgesinden Yiğit Arslan işletmeci. İlk defa Spor Toto 1. Lig maçına 26 Ağustos 2017’de çıktı. Bu sezon 9 tane birinci lig, 1 tane ziraat kupası. 11 tane Süper Lig 4. hakemlik görevi var. Yaklaşık 4 senedir Süper Lig kadrosunda ancak Yiğit Arslan Süper Lig’de henüz maç yönetemedi ki avantajlı  İzmir bölge hakemi olmasına rağmen. 1 nolu Yardımcı hakem Gökhan Memişoğlu 4, 52, 62 dakikalarda çektiği ofsayt bayrakları doğruydu. 27. dakikada bir tane yanlış taç bayrağı çekti. 32.dakikada faul yardımı doğruydu. 2 nolu yardımcı hakem Hüseyin Aylak'ı zorlayacak herhangi bir pozisyon olmadı.
5. dakikada Djedje yapılan faulde Tuzlaspor'lu oyuncuya  mutlak sarı kart vermeliydi hoca bunu atladı.
6. dakikada umut vaat eden atağı kestiği için Veli’ye çıkartılan sarı kart doğruydu. 
10.dakikada 19 nolu Tuzlaspor oyuncusu Arif Morkaya zamanlama hatası yaparak Savicevic'e yaptığı müdahale sarı kartı gerektiriyordu hakem doğru karar verdi.
Müsabakanın 22. dakikasında şeref tribünü önünde oyun dışı kalan topun taç kararı verilebilmesi için orta hakem yardımcı hakeme, yardımcı hakem dördüncü hakeme dördüncü hakem hakem bakarak 20 saniyede karar veremediler. Peşine 27. dakikada 1. nolu yardımcı hakem Gökhan Memişoğlu taç bayrağını yanlış yöne çekince Tuzlaspor kulübesinden  büyük tepki aldı. Tansiyonun yükselmesine sebep oldu.
31. dakikada Hamroun'un yaptığı faul sonrası hakemi protesto olarak yaptığı topu yumruklayarak yere vurması gereksiz sarı kart görmesine sebep oldu hakemin kararı doğruydu.
Müsabakanın 37. dakikasında Samsunspor’un penaltı beklentisi vardı ancak Tuzlasporlu defans oyuncusunun kolu vücuduna yapışıktı ve  dizinden seken top omzuna temas etti pozisyonun devam ettirilmesi doğruydu. 
54. dakikada Gökhan Karadeniz'in tesadüfi ayağına çarparak Tuzlaspor’un kale direğinden dönen topa Hamroun'un, Servet Özturun'a yaptığı müdahalede müsabaka hakemi  ikinci sarı kartı çıkartabilirdi Hamroun bu pozisyonu çok ucuz atlattı. 
57. dakikada ceza sahası içerisinde 19 nolu Tuzlaspor oyuncusu Arif Morkaya sol ayağıyla Hamroun'un sol ayak bileğine net bir teması var hakemin penaltı kararı doğruydu. Penaltıyı gole çeviren Yasin Öztekin Samsunsporu öne geçirdi.(0-1)
66. dakikada Tuzlasporun penaltı beklentisindeki pozisyon temiz. Gökhan Kaya kendini yere bıraktı hakemin kararı doğruydu.
77. dakika da Savicevic'e verilen ikinci sarı kart doğru ancak ilk sarı kartta sıkıntı var. 73. dakikada top oyun dışındayken hakemin görmediği bir pozisyonda tribünden gelen topu Savicevic eline alıyor daha sonra yere bırakıyor o sırada zaten yerde yatan siyahi bir Tuzlaspor'lu oyuncu da var. Yani burada zaman geçirmeye yönelik uzaktan yakından bir hareket yok. Ki 1. Sarı kart Savicevic'e zaman geçirmeye yönelikten veriliyor. Tartışma şu tabii ki ikinci sarı kart tam anlamıyla hakemlik tabiriyle cuk oturması lazım. Ancak ilk sarı kart inanılmaz şekilde ucuz olunca iki dakika sonra görülen ikinci sarı kart haliyle ilk sarı karttan dolayı sıkıntılı görünüyor. Merkez Hakem Kurulu hakem gelişim programları çerçevesinde 22 Mart 2021 Üst klasman hakemlerini toplayarak, ellerin ve kolların kural dışı kullanımı yan başlığı konusu altında hakemlere, ihlali yapan oyuncunun kolunun açılmasını hız ve şiddet içeren baş bölgesine temas net gördüklerinde faul ve sarı kart uygulamaları gerektiği hatırlatıldı cümlesinin kullanılması Savicevic'in ikinci sarı kart almasının zaten canlı bir örneğiydi. Ancak burada hakem faul çaldıktan  sonra  ilk başta Samsun lehine verdiği faulü daha sonra Savicevic'e sarı kart göstererek işaret yönünü değiştirmesi kafalarda soru işareti bırakmasına sebebiyet verdi.
84. dakikada Samsunspor'dan Dje Dje, Tuzlaspor’dan Ahmet Yazar'ın tehlikeli bir şekilde çarpışmaları sonucunda hakemin hemen sağlıkçıları çağırıp müdahale ettirmesi çok doğru bir uygulamaydı. 96. dakikada Burak Çalık’ın verdiği ara pasında Mathias, 30 metre topu sürerek maçın skorunu tayin etti.(0-2)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar