loading...
Samsun
DOLAR8.5512
EURO10.0853
ALTIN495.39
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

BU KARAR UYGULANABİLİR Mİ?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 15 Eylül’de yürürlüğe girecek otopark yönetmelik hakkında açıklamalarda bulunup " Bundan sonra sokak üzerinde değil, artık binaların altında otoparklarını her daireye bir otopark düşecek şekilde yapacağız." dedi. 

Buyrun burdan yakın şimdi.

Bu Sayın akan hangi ülkede yaşıyor acaba?

AK Parti iktidarından önce de AK Parti iktidarında bugüne kadar da ruhsat verilen yapılan hangi binaların altında otopark var ve varsa da bunlar otopark olarak mı kullanılıyor?

Sayın Barkan'ın bu düşüncesi doğrudur ve olması gerekendir de bugüne kadar acaba neden yapılmamıştır, daha önceki bakanlar neden böyle bir karar almamışlardır?

Samsun adına bu konuya en çok sevinenlerdenim, ancak uygulanabileceği kanısında değilim. Çünkü karardan öncesi ve sonrası diye bir kaos yaratacaktır ve vatandaşın uğraşacağı bir konu daha ortaya atılmış olacaktır.

Nasıl olacakmış bu binaların altındaki otoparklar?

Her daireye bir otopark yapılacakmış. Geçin oradan uygulanamayacak kararları almayın ve gülünç duruma da düşmeyin.

Samsun'daki binalara bakalım: araçlarını neden yol kenarlarına park ediyor?

Kaç tanesinin altında otopark var, varsa da otopark olarak mı kullanılıyor?

Karar eğer uygulanabilirse otopark mafyası da ortadan kalkacaktır diye düşünülüyorsa, yanlış düşünülüyor. Çünkü insanlar genellikle gittikleri bir mağaza önünde araç park edecek yer bulamıyor ve park mafyasının kucağına düşüyorlar.

Sayın bakan bu parkomat mafyasının engellenmesi için acaba ne düşünüyor?

Uygulama sanırım en çok Samsun'da işe yarayacaktır. Çünkü artık caddeler ve ara sokaklar otomobil parkı durumuna düşmüştür.

Acaba  son oy yıldır yapılan binaların otopark olarak gösterilen altında kaçında otopark vardır kaçı değişik amaçlarla kullanılmaktadır?

Bu konu araştırılıp otopark olarak kullanılmayan bina sakinlerine ceza uygulanacak mı,

yoksa bugüne kadar olduğu gibi kanun çıktıktan sonra uygulanır mantığı yine devreye girecek midir?

ŞAHİN ASSOLİST GİBİ

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin sahneye çıkacak olan assolistlere döndü. Samsun'un neresine hangi ilçesine giderseniz gidin özellikle bayram ve önemli günlerin kutlamalarındaki afişlerde Zihni Şahin'in adı var.

Düne kadar Bafra'da anılan isimi artık Samsun'da bilmeyen kalmadı. Ana arter yolların kenarlarında Zihni Şahin adı  asılan görsellerle ezberletiyor adeta. Acaba neden?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak aday mı gösterilecek de şimdiden algı operasyonu yapılmak mı isteniyor?

Bu durumu Sayın Şahin elbette kendisi istememiştir ancak her dönemde olduğu gibi kaldan fazla kralcılar yine öne çıkmış bu uygulamayla puan almaya çalışmaktadır.

SAMSUN VE ÜRETİM

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun'da bir dizi programlara katıldı,  hemşehrileriyle bir araya geldi.

Karaaslan bu gezi sırasında "Samsun yerli üretimin merkezi olacak" diye bir ifade kullandı. İfade olması gerekenin bu olduğunu artık AK Parti'nin de idrak ettiğinin kanıtıdır.

Sormak gerekir, bu kadar zaman içinde AK Parti olarak Samsun'a yerli üretimin merkezi olabilecek hangi yatırım yapılmış ve üretilen ürünlerden yurt dışına satılmış ve ne kadar döviz girdisi sağlanmıştır.

Atık insanlar cek ve cak ile biten kelime ve cümleler duymak istemiyorlar. Çünkü insanlar açlık sınırı rakamlarının altında yaşıyorlar yani aç durumdalar. Unutulmamalıdır aç insan karnını doyurmak için aslana yem olmaktansa aslana saldırmayı bile aklından geçirip uygulamanın yollarını arar.

İnsan kim aslan kim sorusuna gelince; burada insan vatandaşlar oluyor bilmem anlatabildim mi?

GÜNÜN SÖZÜ

Başkasını övmeyenlere, yerenlere, kimseden hoşnut olmayanlara bakın; bunlar kimsenin beğenmediği insanlardır. (La Bruyere)

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar