loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

BU ÖZEL ÇOCUKLARI TAFLAN’A GÖNDERMEYİN

Engelli öğrenciler için 1996-1997 yılında İlkadım İlçesi’nde, 1999-2000 eğitim-öğretim yılı ile birlikte Atakum İlçesi’nde hizmete başlayan özel asansörü, tuvaleti, kütüphanesi, merdiveni, engelli rampası ve iş atölyeleri bulunan Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu’nun Taflan’daki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi binasında taşınması yönünde alınan karara tepkiler sürüyor.

Engelli öğrencileri eğitim gördüğü okul binasının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Bilim Sanat Merkezi’ne (Bilsem) tahsis edilmek istenmesine başta Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikası olmak üzere diğer bazı eğitim sendikalarının tepkisi devam ediyor.

Neden tepki gösteriyorlar?

Çünkü bu uygulama engelli öğrenci çocukları ve ailelerini mağdur edecektir.

Taflan’daki okulda özel asansörü, tuvaleti, kütüphaneyi, merdiveni, engelli rampası ve iş atölyelerini bulamayacaklar.

Mevcut okulda yapılan masraflar da boşa gitmiş olacak.

Çocuklarını okul dışında bekleyen engelli öğrencilerin aileleri Taflan’a kadar gitmek zorunda kalacak.

Epilepsi hastası, ortopedik, otistik ve diğer engelli çocuklar herhangi bir nedenle acil olarak sağlık kurumuna ulaşamayacaklar.

Bu okula taşınması istenilen Bilim Sanat Merkezi’nin (Bilsem) öğrenici ve ailelerinin özel engelli okuluna taşınmaktan çok memnun kalacaklarını da sanmıyorum.

Engelli öğrenci çocukların okuluna dokunmayın, ailelerini ve çocukları mağdur etmeyin.

CHP Genel Merkezi’nde Engelli Üst Kurulu’nda yıllarca görev yapan, engelli politikaların belirlenmesi ve yazılması konusunda katkı sunan Atakum Belediye Meclis Üyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi CHP Grup Başkanvekili Dr. Atila Tekcan önemli bir öneride bulundu:

Atakum’a Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir okul yapılacaksa biz Atakum Belediyesi olarak yer tahsisi, okul inşası, alt yapı dahil olmak üzere her türlü desteği vermeye hazırız.”

Bu öneriye Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen sıcak bakacak mı bilemiyorum.  Atila Tekcan okul için belediye olarak elini taşın altına koyacaklarının sözünü verdi. Gerisi yetkili makamlara kalıyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar