loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
YUNUS KILIÇ

YUNUS KILIÇ

Mail: yunus@hedefhalk.com

Bu stada Süper Lig yakışır

Samsunspor Başkanı Erkut Tutu, yeni statta sabah kahvaltısı ile icraatlarını, projelerini, kulübün mali potresini, yaşadığı sıkıntıları anlattı. Düşündüklerini basınla paylaştı. Samsunspor'da kuruşun dahi kayıtlı olduğunu, şaibesinin yapılamayacağını aleme duyurdu.
Bu bir bakıma çok iyi oldu. Bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi için bu buluşma önemliydi, yer seçimi de önemliydi. Yeni stad konusunda asılsız bilgiler dolaşıyordu. 
Yeni Samsun 19 Mayıs Stadı,  özelliği, modernliği ve işlevi bakımından Türkiye'de tek stad olacak. Bu stad, sadece Liverpool ve Arsenal'da bulunuyormuş. Kısacası bir spor mabedi. Gezerken Samsun adına gururlandım, böyle bir stada sahip olacağı için. Bu sezon belki son maça yetiştirilebilir ama yeni sezonda Samsunspor'un yeni yuvası olacağı muhakkak. 
Samsunspor, su sezonu yüzünün akı ile  sonlandırır, ligde kalır. Gelecek sezonda bu statta şampiyonluk yaşar, yaşatır.
Çünkü bu güzel stada Süper Lig yakışır.
Başkan Tutu, son üç sezonu her yönüyle özetledi. Bu üç sezonda borç ödeyerek 
ayakta nasıl kaldıklarını harfi harfine, virgülü virgülüne anlattı. 
Tutu yönetimi, 69 milyon borçla görevi devralmış. 
Geçmişte yapılan düşüncesiz borçlara, temlikler konmuş, banka faizleri yüklenmiş, kur farkları şişirmiş. Tutu ne yapsın, yol gide gide aşıldığı gibi, borkçlarda ödeye ödeye azalır düşüncesiyle, üç yıldır borç ödemiş durmuş. Temlikleri kaldırmış, alacaklarını alamayıp CAS'a koşan yabancı futbolcuların CAS davalarını aşmış, banka borçlarını aritmetiğe bağlamış, federasyon bonçlarını düzenli ödemiş, en önemli şu anki mevcut kadronun prim ve transfer alacaklarını aksatmadan öder hale gelmiş. 
Bana göre Tutu ve yönetimi sıkıntılı dönemlerde süper işler yaparak Samsunspor'un geleceğini garanti altına almışlar.  
Ben Samsun adına teşekkür ediyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar