loading...
Samsun
DOLAR8.8736
EURO10.4799
ALTIN499.04
ORÇUN DEMİRSOY

ORÇUN DEMİRSOY

Mail: orcundemirsoy@gmail.com

Bursadan galibiyet ile döneriz

Pazar akşamı zorlu Keçiörengücü maçını kazasız belasız geride bıraktık. 
İyi futboldan çok, mücadele hat safadaydı.  Kıran kırana bir maç oldu. Bizim için önemli olan galibiyetti ve takımımız için bu galibiyet moral oldu.  Şimdi Kocaelispor maçını, Bursa deplasmanında telafi etme zamanıdır.
Keçiörengücü maçının zor geçeceğini biliyorduk. Diri ve çok koşan bir takım izledik pazar akşamı fakat , takımımız tecrübesini konuşturdu ve üst düzey mücadele ile rakip takım direncini kırdı. Özellikle Hasan ve Osman'ı ayakta alkışlamak istiyorum. Ayrıca Tomane'nin geri dönüşü bu maça damgasını vurdu ve attıkları goller ise birbirinden şıktı.
Takım olarak iyiydik, bu galibiyeti kimse küçümsemesin. Böyle maçlarda iyi oyundan ziyade mücadele ön planda olur bizde bunu başardık.
Açıkçası Tomane’den böyle bir performans beklemiyordum, utandırdı bizi. Bir gol, bir asist ve mücadelesi görülmeye değerdi. Hele de attığı golden sonraki göz yaşları her şeyi özetliyordu. Bravo Tomane hep böyle görelim seni!
Adına yakışır futbolun ve gollerinin devamı bekliyoruz…
Fakat bu maçı artık geride bıraktık. Şimdi Bursa maçına motive olmamız gerekiyor. Keçiörengücü maçının anlam kazanması ve deplasmanda kayıp olan puanları telafi etmemiz gerekiyor.
Bursaspor maçı,  İçeride oynadığımız Keçiörengücü maçına oranla daha rahat geçecektir. Neden böyle düşünüyorum;
Çünkü rakibin şiddetle galibiyete ihtiyacı var. Kötü gidişe bizim maç ile dur demek için üzerimize gelecekler.  Biz zoru kolaya çevireceğiz ve galibiyetle döneceğimizi umuyorum. Bu kırılma maçında kırılan biz olmamalıyız!
Samsunspor Kocaeli'de ki hataya düşmemelidir!
Hocamız da bunun farkındadır gereğini yapacaktır.
Bursa maçı ile iyi bir hava yakalayabiliriz. Seri galibiyetler alabilirsek sıralamada da layık olduğumuz yerde görebiliriz Samsunspor’u.
Takımımızda hiç olmadığı kadar yakın geçmişte de göremediğimiz kolej takımı havası var. Bunda hocamızın katkısı büyük. Pozitif enerjisi ile bu  çocuklar çok şey başaracaktır. Buna yürekten inanıyorum!

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar