loading...
Samsun
DOLAR8.4396
EURO10.0747
ALTIN492.35
İSMAİL BAŞARAN

İSMAİL BAŞARAN

Mail: kuzeyhaber1@gmail.com

BÜYÜKŞEHİR HALKIN YANINDA OLACAK MI?

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan meydan dönüşüm işinde Kemal Vehbi Gül tarafından yaptırılan Cami ve çevre düzenlemesi işi yargıdan döndü. Hem dükkan sahipleri hem de Samsun halkı bir caminin daha yıkılmasının önüne geçildiği için sevindi.

Bu sevince bir yenisi daha eklendi. Ultra Hız Şarj özellikli otobüsler de devreye alınıyor. Peki bu elektrik nerede üretilecek, kimlerden satın alınacak? Samsun halkı otobüslere ucuz binebilecek mi? Bu soruların yanıtının verilmesi gerekiyor.

Biz yaptık oldu döneminin artık bitmesi şart. Bir şart daha var: Samsun’da vatandaşın denizden yararlanabilmesi için Yabancılar Pazarı olarak bilinen de artık içinde yerlilerin yer aldığı pazarın da taşınması şart. Bölgede Pazar bugüne kadar durdu ancak şimdi artık yeni bir yer bulunması gerekiyor. Hem bölgedeki yoğunluk kalkar hem de vatandaş denizle biraz daha kolay buluşmuş olur.

Önceki gün kafelerden birine gittim. Yemekler pahallı değil, halk yararlanabilir. Tuvaletlere gerekli özen sanırım gösterilmiyor. Yapım şekilleri düzenli de kullanım şekli biraz rahatsız ediyor. İşletmeciyi suçlamak yerine burada kullanıcıları da eleştirmek şart. Çünkü kullanıcılar aparatları iyi kullanmıyorlar. Sıkça bozuluyor aparatlar sonra da vatandaş kullanım alanına girdiğinde pis kokularla karşılaşıyor, sulara ve hatta idrara basmak durumunda kalıyor.

Yine elektrikli otobüse dönelim: Bu otobüsler sayesinde çevre ve hava kirliliğinin büyük ölçüde önüne geçilecek.Otobüsler tarafından kullanılan enerji miktarı azalacak.

Bütün bunların sonunda toplu taşımacılık ücretleri artacak mı azalacak mı? Büyükşehir Belediyesi bu konuda bir açıklama yapmalı ve vatandaşı aydınlatmalıdır. Eğer enerji ucuz sağlanacaksa ucuza da kullanılacak demektir o zaman da vatandaşın cebinden alınan taşıma ücretinin de azalması gerekmeyecek mi?

Eğer toplu taşıma ücretleri azalmayacaksa Samsun halkının tepkisinin karşısında Büyükşehir Belediyesi’nin açıklaması nasıl olacak merak ediyorum. Samsun Büyükşehir Belediyesi halkın yanında durabilecek mi?

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar