loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ÇAKAR BUGÜN CHP’DE

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kim olacak?

Sorunun yanıtını İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener verecek.

Ne zaman?

İşte o tarih belli değil!

Aday adaylarından 26. Dönem CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin’e partisinin Genel Merkezi tarafından konulan “ambargo” henüz kalkmış değil.

Yaptığı bazı açıklamalar nedeniyle kalkacak gibi de gözükmüyor!

Bir diğer aday adayı 21. Dönem ANAP Samsun Milletvekili Mehmet Çakar.

Çakar, bugüne kadar CHP’nin Samsun’daki 15 ilçe örgütünü ziyaret etti.

Ziyaret etmediği iki ilçe örgütünü de bugün ziyaret edecek.

Mehmet Çakarİlkadım İlçe Başkanlığını ziyaret ederek, İlçe Başkanı Fatih Türkel ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra partililerle bir görüşme yapacak.

Ardından ziyaretini Canik ilçesinde sürdürecek.

Hafta içerisinde İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın da CHP İlkadım İlçe Başkanı Fatih Türkel ile bir araya gelerek “ittifak” konusunu görüşeceği konuşuluyor.

İYİ Parti’nin “Büyükşehir” için yaptığı ittifakın İlkadım ve hatta Atakum ilçesini de içine alması girişimleri siyasi arenada sık sık konuşulduğu için bu görüşmenin gündemi de kuşkusuz “İlkadım için ittifak” olacak.

19 Mayıs Şehri, Atatürk Şehri Samsun’da Büyükşehir’i İYİ Parti’ye veren CHP Merkez Yönetimi İlkadım’ı ve Atakum’u da verir mi?

İşte en can alıcı nokta burası oluyor!

CHP Genel Merkezi, birer adayın başvurduğu Çarşamba, Yakakent, Vezirköprü, Tekkeköy ve Havza’da belediye başkan adaylarını açıkladı. Tek başvurunun olduğu ilçelerde açıklananlar arasında İlkadım’ın olmaması kafalarda soru işaretlerine yol açtı. İlkadım’da başvuran tek bir aday adayı oldu, o da Murat Şenel.

Tek adaylı İlkadım açıklanmadı.

Ya Atakum?

CHP’nin aday adayları haftalardır açıklanacak kararı bekliyor, Genel Merkezin uyguladığı işkencenin sona ermesini istiyor.

Bir sıcak gelişme de “Cumhur İttifakı” tarafında var.

AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’in Atakum, MHP’li Necaattin Demirtaş’ın da İlkadım adaylığının kesinleştiği konuşuluyor.

Olur mu?

Neden olmasın!..

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar