loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

CAN DOSTLARIM

Prof. Dr. Zafer Eren, Moleküler Biyoloji Anabilim Dalı Başkanlığı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı, Amasya Eğitim Fakültesi Dekanı, Amasya Üniversitesi Rektörlük görevlerinde bulundu.

Moleküler Biyolog Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Eren, 65 yaş insanlar üzerinden uygulanan psikolojik baskı ve yaratılan aciz imajının giderek daha da yıpratıcı boyuta ulaşması üzerine sosyal medya hesabında bir yazı paylaştı.

Prof. Dr. Zafer Eren, “Can dostlarım” başlıklı yazısında şöyle dedi:

“Bu yazımı yaşı 60 ve üzerindeki dostlarım, kardeşlerimin izni ile onlar adına yazıyorum.
Biz ki, çok sayıda ihtilal veya girişimini yaşayıp günlerce sokağa çıkma yasağını yaşamış ,şimdi anlatıldığı zaman inanılmaz gibi gelen olayları yasamış günlerce sokağa çıkamamış bir nesiliz. Öyle birkaç olumsuz durumdan etkilenip bunalımlara girmek yerine sabretmeyi ve sabırla beklemeyi yaşayarak öğrenmiş bir nesiliz.

Biz ki acıların en acısını,mutlulukların doruğunu yaşamış, ‘her düşündüğünü söyleme fakat her söylediğini düşünerek söyle’ kamusal sağduyu ve hoşgörü ilkesini yaşayarak öğrenmiş bir nesiliz.
Şimdi, bizi (günlerce hiç ama hiç aranmayan arkadaşlarımı biliyorum),sanki bizi çok düşünüyormuş gibi Corona ile mücadelede alınan tüm önlemleri bize ve 20 yaş altındaki torunlarımıza dayandırarak bazı günler 3 saatliğine evden dışarı çıkmamıza birilerinin izin vermesini heyecanla bekleyen zavallılar konumuna düşürmek isteyen yetkililere seslenmek istiyorum.

Beyler bizler ‘Benim size mirasım, akıl ve bilimdir’ diyen Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Bizler bilime inandığımız için bilim insanlarının günler önce söylediği önlemlere uyma zorunluluğuna inandığımız için evdeyiz.

Öyle hemen strese girip dengesiz hareketler yapacak zavallılar konumuna düşürülmek istemiyoruz.

2 aydır evdeyiz gerekirse 2 ay daha evde kalabiliriz.

Bilim insanları ne diyorsa öyle davranmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla.”

*****

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Corona Virüs tedbirleri çerçevesinde okullardaki eğitime ara verilerek başlatılan uzaktan eğitim sürecinin takvimine ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, 31 Mayıs’a kadar uzaktan eğitimin devam edeceğini duyurdu.

Bakan Selçuk, sınıf geçme ile ilgili de “Birinci dönemde alınan notlar geçerli olacak. Not ortalamaları kaç olursa olsun sorumlu olarak bir üst sınıfa geçecekler” dedi.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar