loading...
Samsun
DOLAR14.1746
EURO15.993
ALTIN813.10
CEMİL CİĞERİM

CEMİL CİĞERİM

Mail: cemilcigerim@gmail.com

ÇANKAYA’YA TEPKİLER

Avukatlık ruhsatını 17 Nisan 2017 tarihinde alarak mesleğe başlayan Elif Özge Çankaya, 5 Nisan Avukatlar gününde yaptığı bir suç duyurusu ile bir anda yerel ve yaygın basında popüler oldu!

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Elif Özge Çankaya, suç duyurusu dilekçesinde 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerintarihini bile karıştırdı.

Suç duyurusunda seçimlerin “31 Ocak 2019 tarihinde yapıldığını” iddia edince sosyal medyada “Dikkat çekmek isteyen bir acemi avukat” şeklinde tepkilerle karşılaştı.

Seçim sonuçları kesinleşmeden ve mazbatasını almadan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı unvanını kullanarak Anıt Kabir Özel Defteri’ne imza attığı için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu hakkında “kamu görevini usulsüz üstlenmek” suçunu oluşturduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan Av. Çankaya’ya sosyal medya hesaplarından çığ gibi tepki yağdı.

CHP’nin hukukçu kurmaylarından CHP eski İlkadım İlçe Başkanı Av. Arzu Sabuncu konuyla ilgili gazetemizde yer alan açıklamasında gayri resmi sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun “başkan” sıfatı ile Anıtkabir özel defterini imzalamasının suç teşkil etmeyeceğini belirterek “Yargıtay kararları ortada. Popülerlik adına yapılan başvurunun cezai yönden de takipçisi olacağız” demişti.

Av. Sabuncu açıklamasında şu sözlere yer vermişti:

“Hukuk Fakültesi mezunu bir avukatın İmamoğlu’nun ziyaretiyle ilgili suç duyurusunda bulunmasını, Avukatlık Kanunu’na ve reklam yasağına uygun olmadığını düşünmekteyiz. Sayın İmamoğlu hakkında hangi maksatla suç duyurusunu yaptığını anlamakta zorlandığımız, adı geçen avukatın kadına şiddette, çocuğa şiddette, toplumsal infial yaratan vakıf ve benzeri olaylarda hiç görmediğimizi, bu konuda şikayetçi olma duyarlılığını göstermediğini belirtmek isteriz.”

Av. Elif Özge Çankaya’ya yurttaşların sosyal medya hesaplarından gösterdiği tepkilerden bazıları ise şöyle:

 

“Elif Özge Çankaya Ekrem İmamoğlu için suç duyurusunu yapan yeni ruhsat alan, dikkat çekmek isteyen bir acemi avukat”

“Bu kızcağız nasıl avukat olabilmişse, beyni ve zihniyeti belli İmamoğlu’nu savcılığa şikayet etmiş. Güler misin, ağlar mısın? Kısa zamanda meşhur olup iş kapar artık.”

“Olsa olsa bohçacı olur.”

“Bunları hepsi aynı cins”

“Suç duyurusuymuş. Suçun büyüğü sende Atamın huzuruna gideni suçluyorsun. Buradan ününü arttıramazsın.”

“Niye seçim kazandın diye bir de hapse atın oldu olacak!”

“Buna neymiş ki. Samsun nere, İstanbul neresi. Şimdiye kadar neredeymiş acaba. Yoksa maaş alanlardan olmasın. Ama bunun canı başka bir şey istiyor! Meşhur olmak istiyor!”

“Adam seçildi, seçildi…!!!”

“Fasulye işler bunlar.”

“Reklamını iyi yerde yapıyor. Akıllı kadın.”

“Şaşkın ördek ne yapar?”

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar